Mokslo naujienos

Kaip fantastika tarnauja diktatūrai

„Savo nelaimei nepakankamai vertiname fantazijų galią. Istorijos, kurias galime papasakoti, tampa istorijomis, kurias esame priversti išgyventi tikrovėje“ Eliotas Borensteinas („Soviet… Plačiau.

MOKYTOJAS KAIP DETEKTYVAS

Populiariame knygų cikle „Bado žaidynės“ aprašyta distopinė visuomenė, kurioje paaugliai žūtbūt kovoja dėl išlikimo, netgi žudydami vienas kitą, per tiesioginę… Plačiau.

POETAI IR ROBOTAI

Pastaruoju metu Metavisata plečiasi panašiai kaip ir tikroji Visata. Vis daugiau galime nuveikti internete ir socialiniuose tinkluose. Naujos programos ir… Plačiau.

SVAJOJANT APIE IMPERIJAS

Kodėl tiek daug diktatorių svajoja apie imperijas, kaip jos gimsta ir ar demokratijai Lemta žlugti. Ko siekia kinai ir kas… Plačiau.

Kaip virstama žvėrimis (II dalis)

Sugebėjimas sumažinti agresyvumą buvo esminis bruožas, padėjęs žmonijai išlikti ir paplisti Žemėje, nes išmokus gyventi kartu, tapo lengviau įveikti iššūkius…. Plačiau.

Fizika + Chemija=?

Teksto autorė – Jelena Tamulienė. Chemija: Pasižvalgykime aplink – mus supa daiktai, pagaminti iš įvairių įvairiausių medžiagų. Tačiau juk viskas… Plačiau.

Kaip spausdinami kaulai

Teksto autorė Ieva Gendvilienė. Kaulinis audinys yra ypatingas, nes geba atsinaujinti po įvairių pažeidimų arba traumų, tačiau yra nemažai situacijų,… Plačiau.