Akademikė prof. Vilmantė Borutaitė šiemet pelnė vardinę Lietuvos mokslų akademijos (LMA) Vlado Lašo premiją. LMA yra įsteigusi 19 vardinių premijų,… Plačiau.
Mokslo naujienos
Žemė kaip gyvas organizmas
Atrodo, kad beveik visą laiką mūsų planetoje egzistavo gyvybė. Nepaisant daugybės išmirimų, ji išliko, nuolat kisdama. Kaip Žemė sukūrė mums… Plačiau.
Lietuvoje sukurtas unikalus lazeris
Įmonių „Ekspla“ ir „Light Conversion“ konsorciumas baigė diegti ir testuoti didelio pajėgumo lazerinę sistemą SYLOS 3 (angl. SYLOS – Single… Plačiau.
Kaip fantastika tarnauja diktatūrai
„Savo nelaimei nepakankamai vertiname fantazijų galią. Istorijos, kurias galime papasakoti, tampa istorijomis, kurias esame priversti išgyventi tikrovėje“ Eliotas Borensteinas („Soviet… Plačiau.
MOKYTOJAS KAIP DETEKTYVAS
Populiariame knygų cikle „Bado žaidynės“ aprašyta distopinė visuomenė, kurioje paaugliai žūtbūt kovoja dėl išlikimo, netgi žudydami vienas kitą, per tiesioginę… Plačiau.
POETAI IR ROBOTAI
Pastaruoju metu Metavisata plečiasi panašiai kaip ir tikroji Visata. Vis daugiau galime nuveikti internete ir socialiniuose tinkluose. Naujos programos ir… Plačiau.
SVAJOJANT APIE IMPERIJAS
Kodėl tiek daug diktatorių svajoja apie imperijas, kaip jos gimsta ir ar demokratijai Lemta žlugti. Ko siekia kinai ir kas… Plačiau.
Apie Visatos, gyvybės ir visuomenės evoliuciją
„Fantazija, vaizduotė, išradingumas ir kūrybiškumas yra labai svarbūs komponentai, kad visuomenė vystytųsi“, – teigia biologijos mokslų daktaras, mokslo populiarinimo laidų… Plačiau.
Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022: „POKYČIO TAŠKAS”
Kultūros sostinės pamoka „POKYČIO TAŠKAS” užbaigė trijų metų edukacinę kelionę. „POKYČIO TAŠKAS“ – tai ekologinio turinio renginių ciklas projekto „Kaunas… Plačiau.
Kaip virstama žvėrimis (II dalis)
Sugebėjimas sumažinti agresyvumą buvo esminis bruožas, padėjęs žmonijai išlikti ir paplisti Žemėje, nes išmokus gyventi kartu, tapo lengviau įveikti iššūkius…. Plačiau.