Apie mus

2004 metais Vilniuje ir Kaune įvyko pirmasis Mokslo festivalis. Jis buvo organizuojamas kartu su Lietuvos mokslų akademija ir Britų taryba (tuometinė direktorė Lina Balėnaitė), kurios dėka į Lietuvą atkeliavo paroda apie Jungtinės karalystės kosmines programas, tyrinėjančias kometas, Venerą, Saturną ir jo palydovą Titaną. Programą papildėme paskaitomis ir eksperimentais iš astronomijos, astrobiologijos, aeronautikos sričių. Buvo kalbama apie galaktikų susidarymo mechanizmus, augalų auginimą kosmose, kvantinę gyvybės prigimtį ir raketines technologijas. Prof. Monika Grady iš Londono gamtos istorijos muziejaus pasakojo apie meteorituose slypinčias paslaptis, o akad. Artūras Žukauskas (dabartinis VU rektorius) – apie augalų valdymą šviesa ir kosminius sodus. Chemijos fakulteto studentai laboratorijoje atkūrė procesus, kurie prieš šimtus milijonų metų galėjo vykti Žemėje. Per dvi savaites įvyko keliolika renginių.

2005 metais mūsų ilgalaikiais partneriais tapo kompanija „Microsoft Lietuva“ (tuometinis gen. direktorius Mindaugas Glodas). Įvyko 36 renginiai Vilniuje ir Kaune, o taip pat kartu su astronomais organizavome pirmąją Europos tyrėjų naktį rugsėjo 23 d.

2006 metais trečiajame Mokslo festivalyje įvyko 42 renginiai. Prie partnerių prisijungė UAB „Fermentas“ (dabar UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“). VšĮ „Mokslas ir inovacijos visuomenei“ tapo Europos mokslo renginių asociacijos nare ir įsijungė į tarptautinį mokslo festivalį „WONDERS“. Todėl programoje dalyvavo mokslo populiarintojų grupė iš Šveicarijos. Mes išsiuntėme tris eksperimentuotojų grupes į Olandijos mokslo savaitę „Wetenweek“.

2007 metais prie partnerių prisijungė „Teva Baltics“/„Sicor Biotech“ UAB ir UAB „Ekspla“. Organizavome parodą konkursą „Mokslo veidai“. 2009 metais pradėjome festivalio atidarymą filmu ir šią tradiciją tęsiame iki šiol. 2010 metais prie Kauno ir Vilniaus prisijungė Klaipėda, o 2011 metais renginiai išsiplėtė į penkis didžiausius šalies miestus.

Per penkiolika metų Mokslo festivalis tapo didžiausiu mokslo populiarinimo renginiu Lietuvoje. Šiemet jo renginiai vyksta šešiolikoje miestų ir rajonų, o renginių skaičius viršija tris šimtus septyniasdešimt. Kuriant Mokslo festivalio programą dalyvauja šimtai mokslininkų, doktorantų, studentų ir net gimnazistų. Užsimezgė glaudūs ryšiai su keliomis dešimtimis mokyklų ir gimnazijų, su universitetais, kolegijomis, aukštųjų technologijų įmonėmis, muziejais. Turinio įvairovė, kuo platesnis įvairių mokslo sričių, taip pat meno atspindėjimas ir interaktyvumas – toks dabar yra pagrindinis programos sudarytojų siekis. Norime, kad ypač jaunieji lankytojai ne tik sužinotų apie naujausias mokslo ir technologijų tendencijas, bet ir patys galėtų tas technologijas išbandyti. Kad suvoktų plataus, tarpdisciplininio išsilavinimo, kūrybiškumo reikšmę ir pasiruoštų nenuspėjamai ateičiai.