Tendencijos

ylančiai planetai vėsinti – dirbtiniai medžiai (0)

Klimato kaitos specialistas Wallace‘as Broeckeris, dar prieš trejus dešimtmečius sukūręs terminą „globalinis atšilimas", siūlo statyti “anglies neutralizatorius” – dirbtinius medžius, sugersiančius iš oro anglies dioksidą. Mokslininko brėžiniuose „medžiai“ yra bokšto formos, 15 m aukščio ir 2,5 m skersmens. Anglies dvideginį juose filtruoja specialus plastikas, o vėliau dujos, veikiamos slėgio, pavirsta į skystį, nutekantį į žemę, arba kietą medžiagą. Labiausiai tokių filtrų išdėstymui tiktų apleistos ar nenaudojamos planetos vietovės.

W. Broeckerio skaičiavimais, norint sugerti visą anglies dioksidą, kurį išskiria JAV, reikėtų apie 20 mln., o visai planetai išvalyti – apie 60 mln. tokių filtrų. Kasmetinės išlaidos technologijos priežiūrai siektų apie 600 mlrd. dolerių per metus. Tokio masto projektui įgyvendinti yra būtinas didžiausių valstybių pritarimas, o entuziastingo palaikymo mokslininkas nesitiki.

“Jei kirsčiau lažybų, ar palankiai šią idėją sutiks didžiosios valstybės, lažinčiausi, kad ne”, – sako W. Broeckeris. Jo manymu, svarbiausia ir sunkiausia būtų palenkti į savo pusę tokias sparčiai besivystančias šalis, kaip Kinija, Indija, ir Brazilija, tačiau idėja turbūt sulauktų pritarimo Vokietijoje bei Didžiojoje Britanijoje.

greenparty.ua

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą