Festivalio naujienos

XI Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ (0)

Specialios dienos festivalyje Vilniuje bus skirtos Vilniaus universitetui (18 ir 19 dienomis), Vilniaus Gedimino Technikos universitetui (12 dieną). Jų metu atsivers įvairių fakultetų laboratorijos. Jaunuosius mokslo mėgėjus pakviesime į itin populiarias ekskursijas, paskaitas aukštųjų technologijų ir verslo įmonėse, taip pat Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Lietuvos edukologijos universitete, Vilniaus kolegijoje.

Kaune festivalio programoje dalyvaus Aleksandro Stulginskio universiteto, Kauno technikos kolegijos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkai. Be abejo, rugsėjo 12 d. Kaune mokslo mėgėjus vėl tradiciškai pakvies Kauno technologijos universiteto mokslininkai, kurie planuoja daugiau nei 50 renginių KTU studentų miestelyje.  Taip pat jūsų laukia netikėtos pažintys su istorija ir gamta unikalioje erdvėje – Kauno tvirtovės VII forte. Čia rugsėjo 13 d. vyks mokslo populiarinimo šventė, pasakojanti apie 5 stichijas – ugnį, orą, vandenį, žemę ir žmogų. Zoologijos sode – renginys „Afrikos gyvūnai iš arti“, ekskursijos  į Kauno apskrities priešgaisrinę gelbėjimo valdybą ir į Kauno HES.

Intriguojančią programą ketina parengti ir kitų miestų aukštosios mokyklos, verslo įmonės.

Uostamiestyje festivalio renginiuose dalyvaus Klaipėdos Universitetas, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla. Lietuvos Jūrų muziejuje galėsite praverti duris į  muziejaus erdves, kur gimsta gyvieji muziejaus eksponatai, susipažinti su mokslininkų darbu, pamatyti kaip gyvena gyvūnai, kai jų nestebi lankytojų akys. AB „Klaipėdos energija” sužinosite apie Energijos gamybos istoriją Klaipėdoje.

Klimato kaitos poveikio problemas šiais metais plačiai aptarsime Šiauliuose su svečiais- klimatologais iš Vilniaus, pakviesime apsilankyti Šiaulių meteorologijos stotyje. Festivalio lankytojų lauks ir Šiaulių universiteto renginių programa.

Panevėžyje – ekskursija į AB „Panevėžio energija“, o KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas planuoja „Verslumo ringą“, kur  3-4 narių komandos varžysis, atlikdamos verslumo kompetencijas ir įgūdžius atskleidžiančias užduotis. Prekybos ir pramogų centre Babilone mokslininkai pakvies į „Fizikinių reiškinių mugę. Joje bus demonstruojami įvairūs robotai.

Festivalio renginiai jau pradėjo  tolti nuo pagrindinių miestų ir lankyti miestelius. Šiais metais festivalis svečiuosis Kruonyje. Čia kviesime sužinoti apie brangakmenius, kurie ne tik mus puošia, bet ir žengia šiuolaikinio mokslo bei pažangos avangarde. Druskininkuose vyks seminaras „Lietuvos gimnazistų sveikata”.

Tiksli Mokslo festivalio programa mūsų svetainėje bus paskelbta rugpjūčio mėnesio viduryje.

Sekite reklamą! 

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą