Mokslo naujienos

Vietoje degalų – oras (0)

„OneCAT“ – penkių vietų vienatūris, kainuosiantis apie 2500 eurų. Automobilis pagamintas beveik vien iš anglies pluošto ir sveria tik 350 kg.

Suspaustas oras, sukantis „OneCAT“ variklį, talpinamas anglies pluošto rezervuaruose, kurie įmontuoti važiuoklėje. Rezervuarus kompresorius užpildo per 3 minutes – daug greičiau nei elektra varomų automobilių baterijas. Automobilį taip pat galima prijungti prie elektros šaltinio, tuomet integruotas kompresorius rezervuarus užpildo per 4 valandas.

Magistralėje papildomai galima įjungti kurą deginančią sistemą, kuri šildo orą ir padidina slėgį stūmokliams. Sistemai tinka bet kokie skysti degalai. Dizainerių teigimu, automobilis 100 kilometrų užmiestyje sunaudos apie 2 litrus kuro, mieste – dar mažiau.

„Pirmieji pirkėjai bus tie žmonės, kuriems svarbu aplinka“, – sako išradėjas Guy Negre.

OneCAT oro rezervuarams užpildyti pakanka 3 minučių.

Inžinierius ant išradimo ribos balansuoja jau daugiau nei 10 metų. Nepriklausomi stebėtojai šįkart labiau įtikinti, nes vyras neseniai sudarė sutartį su didžiausia Indijos verslo grupe „Tata“, turinčią verslų daugiau nei 85 šalyse.

Pagal šią sutartį kompanija ne tik padės inžinieriui užbaigti variklio konstravimo darbus: tai bus vienintelis stambus gamintojas, turintis teisę pardavinėti „OneCAT“, tačiau – tik Indijoje. G. Negre tikisi, kad jam pavyks įtikinti šimtus investuotojų visame pasaulyje statyti nuosavas automobilio gamybos linijas, naudojant vietines medžiagas ir taip mažinant atmosferos taršą. Mainais už licenziją vyras nori gauti 1 proc. nuo metinių pardavimų – apie 680 tūkst. eurų.

Didžiosios Britanijos Mechaninės inžinerijos institucijos narys Teris Spolas (Terry Spall) viliasi, kad inžinieriaus planas pavyks: „Tai tikrai drąsus eksperimentas, kuriant ekologišką automobilį“. Tačiau jam įdomu, kaip automobiliui pavyks įveikti saugumo testus ir kaip jį vertins žmonės, įpratę prie prabangos detalių, kurios didina masę.

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą