Mokslo naujienos

Vairuotojams – katės akys (0)

Sistemą „Night View“ sudaro skystųjų kristalų ekranas, įrengtas prietaisų skydelyje tiesiai virš vairo. Ekrane vairuotojai gali matyti tuos kelio posūkius, kurių dar neapšviečia automobilio priekiniai žibintai. Jutikliai taip pat atpažįsta pėsčiuosius kelyje ar šalia jo ir ekrane juos atvaizduoja kaip pėsčiųjų figūrėles, labiausiai atitinkančias realų vaizdą. Kad vairuotojas atkreiptų dėmesį, pėsčiuosius ir ekraną sistema paryškina geltonais rėmais.

Night View

Ankstesnėse "Night View" versijose LCD ekranas buvo įrengiamas ant priekinio stiklo, dabar jį nuspręsta perkelti ant prietaisų skydelio.

„Night View“ vaizdo raiška yra 1280 x 480 pikselių, o pati sistema veikia važiuojant 15-60 km/h greičiu: jį viršijus, kompiuteris nebespėja atpažinti pėsčiųjų. Technologijos efektyvumą taip pat mažina lietus bei labai tiršta tamsa.

Daugelio vairuotojų prašymu, kompanija sistemą ketina papildyti funkcija, kuri atpažintų ir dviratininkus bei gyvūnus. Kol kas LCD ekranėlis gerokai prisideda prie automobilio kainos, tačiau „Toyota“ tikisi sumažinti išlaidas sistemos gamybai ir pradėti ją įrenginėti kituose modeliuose.

Physorg

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą