Mokslo naujienos

Vaikystė užrašyta veide (0)

„Veido simetrija yra laikoma ženklu, bylojančiu apie vystimosi stabilumą, arba kūno gebėjimą įveikti aplinkos keliamą stresą”, – aiškina Edinburgo universiteto psichologijos profesorius Ianas Deary.
Profesorius su kolegomis analizavo 292-iejų žmonių, sulaukusių 83 metų, veidus. Mokslininkai tyrė 15 skirtingų bruožų, pradedant akių, nosies, burnos ir ausų vieta, o tuomet lygino duomenis su detalia informacija apie žmogaus socialinį statusą vaikystėje. Buvo atsižvelgta net į tai, ar namai, kuriuose vaikas augo, turėjo lauko tualetą.
Tyrimas atskleidė stiprų ryšį tarp socialinės klasės ir veido simetrijos: simetriškesnis veidas buvo būdingas žmonėms, augusiems geresnėse sąlygose. Šis ryšys buvo ypač pastebimas vyrų veiduose.
Vienas žymiausių pasaulio virėjų Gordonas Ramsay savo vaikystę yra apibūdinęs kaip nelengvą. Nuotr. News Inn
Atradimas gali paaiškinti daugelio kitų tyrimų išvadą, kad simetriško veido žmonės yra laikomi patraukliausiais. Netaisyklingi veido bruožai gali nesąmoningai įspėti, kad žmogus dėl vaikystėje patirto streso yra labiau pažeidžiamas ligų.
Savo darbe mokslininkai siūlo veido simetriją naudoti šalia kitų rodiklių, pavyzdžiui, aukšto kraujo spaudimo, ir taip nustatyti žmones, kurie labiau rizikuoja susirgti viena ar kita liga. Tiesa, kad taip nutiktų, profesoriaus I. Dearly teigimu, reikės papildomų tyrimų teorijai patvirtinti.
The Telegraph

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą