Mokslo naujienos

Trept koja – ir traukinys važiuoja (0)

Modelis, pavadintas „Minios ferma” (Crowd Farm), veikia taip: pirmiausia po grindimis, kuriomis vaikšto daug žmonių – tarkime, traukinio perone – įrengiama sistema, sudaryta iš specialių blokelių. Spaudžiami pėdos, blokeliai nežymiai nusileidžia ir sienelėmis trinasi į vieni į kitus. Ši trintis ir kuria elektros srovę.

 

Technologija, be daugelio kitų dalykų, galėtų būti panaudota ir pažintiniais tikslais – pavyzdžiui, uždegti ženklus, pranešančius apie praeivių kuriamą energiją. „Mes norime, kad žmonės suprastų tiesioginį ryšį tarp judėjimo ir energijos gamybos”, – sako vienas autorių Tadeušas Jusčikas (Thaddeus Jusczyk).

 

Namuose tokia sistema būtų nepraktiška: vienas žmogaus žingsnis sukuria tik tiek energijos, kad jos užtektų sekundei įžiebti dvi 60 vatų lemputes. Tačiau masinio susibūrimo vietose taip būtų galima sukurti gana įspūdingą energijos kiekį. Pavyzdžiui, 28,527 žingsniai sekundei patemptų traukinį. Technologija praverstų ir dideliuose koncertuose. „Energingesnis žmonių judėjimas galėtų pagarsinti muziką”, – aiškina T. Jusčikas.

 

Tomas Knabikas

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą