Mokslo naujienos

Tarptautinis seminaras „Mokslo centrai ir muziejai: jų turinys ir veikla“ (0)

2017 m. balandžio 27 d. Kauno m. savivaldybėje įvyko renginys, kuriame dalyvavo iš užsienio kviesti ekspertai, atstovaujantys mokslo centrus ir Europos mokslo muziejų asociaciją (ECSITE). Renginio tikslas: pasidalyti įžvalgomis apie naujausias tendencijas Mokslo centrų ekspozicijų įrangos srityje, jų veikloje, šviečiant visuomenę ir ugdant jos kritinį mąstymą; sužinoti apie inovatyvias priemones ir ekspozicijas, skirtas skatinti jaunimo smalsumą; geriau suvokti Mokslo centrų veiklos kryptis kituose Europos regionuose, siekiant sinerginio efekto su jais; suformuoti būsimo Mokslo ir technologijų centro Kaune veikimo ideologiją, apsispręsti dėl jo ekspozicijų turinio; užmegzti kontaktus su ECSITE nariais, planuojant būsimą Mokslo centro Kaune įsijungimą į šios organizacijos dalyvių tinklą ir aptariant dalyvavimo sąlygas; sužinoti apie inovatyvias Mokslo centrų Europoje finansavimo formas.

Į renginį atvyko Koperniko mokslo centro Varšuvoje direktorius Robertas Firmhoferis, Mokslo centro NEMO Amsterdame direktorius Amito Haarhuis, Kopenhagos mokslo centro programų vadovė Sheena Laursen, Trento mokslo muziejaus MUSE direktorius Michele Lanzingeris ir Dorothée Vatinel iš didžiausio Europos mokslo centro – Cite de Science, veikiančio Paryžiuje. Visi ekspertai, turintys didelę patirtį šioje srityje, perskaitė pranešimus apie Mokslo centrų Europoje veiką ir naujausias tendencijas, kalbėjo apie ekspozicijų planavimo ir jų kūrimo ypatumus, apie finansinius centrų veiklos aspektus. Antroje seminaro dalyje šie ekspertai atsakinėjo į susirinkusiųjų klausimus įvairiomis temomis.

Renginyje iš viso buvo užsiregistravę beveik penkiasdešimt dalyvių iš LR Švietimo ir mokslo ministerijos, LR Prezidentūros, EK atstovybės Lietuvoje, universitetų, kompanijų, gaminančių ekspozicijas mokslo centrams ir t.t.

R. Maskoliūnas

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą