Mokslo naujienos

Sveikiausias širdžiai – septynių valandų miegas (0)

Jei miegate penkias valandas per parą ar dar mažiau, krūtinės anginos, aterosklerozės ar insulto rizika išauga daugiau nei du kartus. Taip tvirtina JAV Vakarų Virdžinijos Medicinos fakulteto specialistai, atlikę nacionalinį tyrimą, kuriame dalyvavo daugiau nei 30 tūkstančių žmonių.
Ilgas drybsojimas lovoje širdžiai taip pat ne į gera. Devynias ir daugiau valandų išmiegantys žmonės čia rizikuoja pusantro karto labiau nei tie, kuriems užtenka septynių valandų.
Labiausiai pažeidžiama grupė – jaunesni nei 60 metų žmonės, miegantys penkias valandas per parą ar dar trumpiau. Lyginant su septynių valandų grupe, tikimybė jiems susirgti širdies ligomis išauga daugiau nei tris kartus.
Naujo tyrimo duomenimis, pasigauti širdies ligą mažiausiai rizikuoja miegantieji septynias valandas per parą.
Tyrimo autoriai negalėjo paaiškinti, kokiais būdais miego trukmė yra susijusi su širdies ligomis. Tačiau aišku tai, kad miego trūkumas turi įtakos hormonų ir medžiagų apytakai organizme: jis gali sutrikdyti kepenų darbą, sumažinti organizmo jautrumą cukraus kiekiui kraujyje ir padidinti kraujospūdį. Visi šie veiksniai padidina riziką, kad arterijos pradės kietėti ir siaurėti, blokuodamos deguonies srautą į gyvybiškai svarbius organus.

 

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą