Mokslo naujienos

Supermeno kailyje (0)

Tai ne tik emocijų paieška, bet ir mokslinis eksperimentas. Kritimo metu bus registruojama, kaip žmogaus kūnas reaguoja į tokį greitį ir tokius triukus. Galbūt tai kada nors pravers, jeigu kosmoso turistams ar astronautams teks evakuotis iš kosminio lėktuvo.

Šį projektą remia „Red Bull”, kurios vadovai mėgsta ekstremalias pramogas. Ši kompanija išgarsėjo tuo, kad labai daug pinigų skiria reklamai, ypač ekstremalių sporto šakų.

Taigi, F. Baumgartneris nedidelėje kapsulėje helio pripildytu balionu per maždaug tris valandas pakils į minėtą aukštį. Tuomet jis atsidarys liuką ir iššoks. Procesą filmuos kameros, sumontuotos ant kapsulės ir jo skafandro. Manoma, kad garso greitis bus pasiektas po 35 sekundes truksiančio laisvo kritimo. Kas tą akimirką nutiks žmogui, niekas iš esmės nežino. Jeigu jis nepraras sąmonės, kris dar kokias šešias minutes. Parašiutas išsiskleis maždaug pusantro kilometro aukštyje, ir po 15 minučių narsuolis turėtų kojomis pasiekti žemę.

Mokslininkus labai domina, kaip žmogaus kūnas reguoja į tokias perkrovas. Todėl bus registruojama kardiograma, taip pat prie skafandro montuojamas akselerometras ir GPS įrenginys. Gauta unikali informacija atiteks kariškiams ir NASA.

Pasiruošimas jau vyksta, o šuolis turėtų įvykti šiais metais Šiaurės Amerikos žemyne. Iš pradžių bus atlikti šuoliai iš mažesnio aukščio – 7,5 km, 18 km ir 27 kilometrų. Bus laukiama kuo ramesnio oro, tačiau net ir palankiausiomis sąlygomis Baumgartnerį nuo pakilimo vietos gali nunešti apie 150 mylių į šoną.

 

Popular Science

 

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą