Mokslo naujienos

SMS rinksime triskart greičiau (0)

Trumpųjų žinučių era prasidėjo maždaug prieš dešimt metų. Per tą laiką žmonės priprato prie standartinės 12 mygtukų klaviatūros, kuria naudojantis dažnai tenka tą patį klavišą spausti tris kartus, o jei abėcėlė ne lotyniška – ir dar daugiau. Tai neefektyvus teksto rinkimo būdas, ypač storapirščiams. „Jei tai būtų naujas išradimas, žmonės pamanytų, kad tai labai prasta mintis“, – sako D. Levy.

Išradėjas teigia, kad pasaulis jau pasiruošęs naujam klaviatūros dizainui, kuriame kiekviena raidė turi jai priskirtą klavišą. Nors mygtukų tokioje klaviatūroje dvigubai daugiau ir jie mažesni, žinutės renkamos triskart greičiau nei su įprastine klaviatūra. Paslaptis – programinė įranga, kuri automatiškai ištaiso klaidas, kai vietoje raidės paspaudžiamas skaičiaus klavišas, arba atvirkščiai.

Naujasis dizainas “Fastap” yra pirmasis esminis tradicinės mobiliojo telefono klaviatūros pokytis nuo jos atsiradimo 1960-aisiais. D. Levio prieš dvejus metus įsteigta kompanija kol kas pardavė technologijos licenzijas dviems mobiliųjų telefonų gamintojams: „Alltel” (JAV) ir „Telus” (Kanada). Abi kompanijos pristatė naująją klaviatūrą pristatė elektronikos milžino „LG“ telefonuose.

D. Levy teigia, kad netrukus „Fastap” mobilieji telefonai pasirodys ir kituose žemynuose. Kompanija taip pat eksperimentuoja su alternatyviu klaviatūros dizainu, kuris tiktų didesnėms abėcėlėms, pavyzdžiui, kirilicai (32 raidės), Tai (49) ar Hindi (60). Tiesa, kai kuriais atvejais vartotojams visgi tektų spausti vieną klavišą kelis kartus. Tačiau jei vidutiniškai tektų spustelėti nebe aštuonis, o du kartus, nauda vis tiek akivaizdi“, – sako D. Levis.

Tomas Knabikas

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą