Mokslo naujienos

Robotų plaštakas patobulins malta kava (0)

Įprastinės robotų plaštakos daugiau ar mažiau primena mūsiškes, tačiau suimti ir laikyti daiktus jiems yra sudėtingas uždavinys.

„Žmogaus plaštaka turi daug sukimosi ašių ir sąnarių, ir mes išmokome jais puikiai naudotis, – aiškina Čikagos universiteto mokslininkas Erikas Braunas. – Tuo tarpu robotikoje tai reiškia daugelio skirtingų dalių valdymą, kuriam reikia jutiklių ir kompiuterio.”

Kaip ir visa, kas genialu, nauja robotizuota plaštaka veikia labai paprastai. Iš esmės tai yra latekso balionas, pripildytas sumaltos kavos. Būdamas minkštas, jis glaudžiai prisispaudžia prie griebiamo daikto. Kai iš baliono išsiurbiamas oras, jis susitraukia ir sukietėja – visai kaip kava vakuuminėse pakuotėse. Į balioną vėl prileidus oro, jis paleidžia laikomą daiktą.

Malta kava gali iš esmės pakeisti robotizuotas plaštakas.

Dr. Hodas Lipsonas, Kornelio universiteto inžinerijos profesorius, teigia, kad maltos kavos granulės yra labai panašios į mažus guolius, kurie gali lengvai ristis vienas per kitą, o spustelėjus susirakina.

Tokių savybių turi įvairios medžiagos, pavyzdžiui, ryžiai ar smėlis, tačiau specialistai pasirinko kavą, nes ji lengva.

Naujoji plaštaka gerai suima pačius įvairiausius daiktus, įskaitant žalią kiaušinį ir monetą, kuriais manipuliuoti gali būti nelengva net žmonėms. Kadangi technologija yra universali, ją galima pritaikyti ne tik prie surinkimo linijų, bet ir išminuotojų darbe arba kaip protezą.

„Šiuo daiktu būtų galima pakelti ir automobilį, jeigu plaštaką padarytume pakankamai didelę“, – įsitikinęs E. Braunas.

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą