Iki festivalio pradžios:
00 DIENŲ
00 VAL
00 MIN
00 SEK

Festivalio naujienos

Reta ekskursija

Čia galima pamatyti daugialąsčius gyvūnus, neturinčius organų ir audinių (pintis); galvos (jūrų antytes ir giles arba dvigeldžius moliuskus) arba su galva, bet be burnos, akių ir ausų (plokščiasias kirmėles). Kai kurie kūno vietoje turi tik kažkokį maišelį su lytiniais organais (pvz., Sacculina) arba be kojų, sparnų ir pelekų sugeba nukeliauti tūkstančius kilometrų (velniaplaukiai). Ir tai dar tik pradžia!

VU Zoologijos muziejuje apstu įvairių žmonių įnamių: blusų, tarakonų, patalinių blakių, vorų, musių, uodų ir vėdarėlių. Gyvūnų, kuriuos valgo žmonės (medūzų, kamčiatkinių krabų, moliuskų) arba gyvūnų, kurie valgo žmones (utėlės, gyliai, askaridės, dėlės). Gyvūnų, kuriuos žmonės mėgdžioja bionikoje: sraigių, vorų, vabzdžių.

Kokie stuburiniai labiausiai domina žmones VU Zoologijos muziejuje? Gal tie, kurie labai skanūs? O gal tie, apie kurių baisumą žmonės kuria legendas (rykliai, jūsų velniai ir angelai, gyvatės, liūtai, vilkai, vampyrai, apuokai, rupūžės, sausumos drakonai)? Gal tie, kuriuos žmonės garbina (žalčiai, drambliai, gandrai, ereliai)? Gal tie, kurie žmonėms labai gražūs, pavyzdžiui, rojaus paukščiai, povai, katinėliai?

Visi VU Zoologijos muziejaus eksponatai turi savo istoriją, kartais siekiančią Žygimanto Augusto laikus. Gamtoje dalis gyvūnų jau išnyko – 1961 m. išleista Juodoji knyga, kurioje surašytos išnykusios gyvūnų rūšys, o šiandien tų rūšių daug daugiau. Nykstančias rūšis žmonės bando saugoti. 1972 metais Stokholme įvyko pirmoji pasaulinė konferencija ,,Vienintelė Žemė”.

VU zoologijos muziejaus eksponatai – įvairūs ir didžiulė jų dalis priklauso Tarptautinei Raudonajai knygai, Lietuvos raudonajai knygai, CITES (Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos)

Paskaita ir ekskursija „Gyvūnijos įvairovė – nuo bestuburių iki žinduolių” su dr. Grita Skujiene – rugsėjo 17 d. 15 val. VU Gamtos mokslų fakulteto Zoologijos muziejuje. Informacija ir registracija telefonu 8698-32360 arba el. paštu videokaukas@gmail.com

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą