Video naujienos

Raketų varikliuose degs metanas (0)

„Jis nėra toks geras kaip kerozenas“, – sako privačios JAV raketinių variklių kompanijos atstovė Aleta Džekson, „tačiau jo yra Marse ir kitose Saulės sistemos dalyse“. Mokslininkai mano, kad metano taip pat yra arba turėtų būti Jupiteryje bei Saturno palydove Titane. Metano gausa kitose planetose yra labai svarbus veiksnys kosmoso tyrinėjimuose, siekiant nepriklausomybės nuo degalų iš Žemės.

Variklio prototipe „5M15” viršgarsiniu greičiu dega suskystintos metano ir deguonies dujos. Tuo tarpu daugelis kitų raketinių variklių naudoja deguonies ir vandenilio derinį arba kietą kurą.

{cms_module module=”Play” record=”5″}

Metano dujų saugumą sveikatai įrodė ilga žemdirbystės istorija, tuo tarpu daug kitų raketinių variklių degalų rūšių yra gana nuodingos. Kitas metano privalumas – aukštesnė skystėjimo temperatūra. Skystam vandeniliui saugoti reikia -253 laipsnių Celsijaus, tuo tarpu metanui užtenka ir -162°C. Neatsitiktinai Teris Tramel, NASA Kosminių skrydžių centro projektų vadovas, stebisi, kad raketinių variklių konstruktoriai tik dabar atranda dažniausio angliavandenilio Saulės sistemoje privalumus.

Variklis toliau bus tobulinamas, kad galėtų pats save vėsinti ir ilgiau veikti neperkaisdamas. Vėliau bendrovė „Alliant Techsystems” kurs lengvesnę ir labiau skrydžiams pritaikytą variklio versiją.

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą