Mokslo naujienos

Raidės, gimstančios ore (0)

Išradimas yra pavyzdys daugybės galimų sąsajų, kurios pradeda jungti realųjį ir virtualųjį pasaulius. Galimybė rašyti žinutes ir pastabas rankos judesiais kai kuriais atvejais yra daug patogesnė nei rašymas ant popieriaus arba klaviatūra, nes nereikia atitraukti akių nuo stebimo vaizdo.

„Laikydami telefoną kaip rašiklį, galite rašyti trumpas žinutes arba piešti nesudėtingas diagramas”, – technologiją pristato Sandipas Agrawalis, JAV Šiaurės Karolinos elektros ir kompiuterių inžinerijos studentas. Vaikinas už išradimą šiemet gavo specialų apdovanojimą JAV nacionalinėje jutiklių parodoje.

Išradimo pagrindą sudaro akselerometrai, jau įrengti kai populiariajame „iPhone” ir kai kuriuose kituose mobiliuosiuose telefonuose. Akselerometrai paprastai naudojami nustatyti telefono padėčiai erdvėje ir, pavyzdžiui, pasukti kameros vaizdą 90 laipsnių kampu.

Lagaminai

Kai reikalas skubus, o rankos užimtos, surinkti trumposios žinutės nepavyks, tačiau brūkštelėti ją ore – įmanoma. Žinoma, galbūt paprasčiausia būtų paskambinti…

Trumpųjų žinučių entuziastai kol kas tikriausiai liks ištikimi klaviatūrai, nes rašant ranka reikia stabtelėti po kiekvienos raidės. Tačiau mokslininkai tikisi, kad jau greitai pasirodys smarkiai patobulinta programos versija, kuri leis ne tik greitai rašyti, bet ir brūkštelėti raštelį ant ką tik padarytos nuotraukos.

„Mes stengiamės apeiti idėją, kad rašyti būtinai reikia arba klaviatūra, arba naudojantis specialiais rašikliais, kurie įveda informaciją į prietaisus”, – aiškina elektros ir kompiuterių inžinierius ir S. Agrawalio darbo vadovas Romitas Roy‘us Choudhury‘is.

Tikimasi, kad programą, leidžiančią rašyti ore, į telefonus su akselerometrais bus galima parsisiųsti internetu per keletą ateinančių mėnesių.

LiveScience

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą