Mokslo naujienos

Pilkasnukis dramblinis kirstukas (0)

700 gramų sveriantis gyvūnas atrodo kaip miniatiūrinės antilopės ir nedidelio skruzdėdos hibridas. Ilga lanksti nosis ir liežuvis sengiui praverčia medžiojant termitus ir kitus vabzdžius. Aktyviausias gyvūnas naktį.

„Tai vienas labiausiai jaudinančių atradimų mano karjeroje“, – džiaugiasi JAV Kalifornijos mokslų akademijos daktaras Galen Rathbun.

Nauja rūšis pirmąkart pastebėta 2005-aisiais Ndundulu miške Tanzanijos Udzungwa kalnuose. Tuomet ją slaptu fotoaparatu „pagavo“ italų mokslininkas Francesco Rovero.

„Kai pamačiau tas nuotraukas, pagalvojau: „Vyruti, o šitie atrodo keistai“, – prisimena G. Rathbun. „Tačiau negalima aprašyti [naujos rūšies] remiantis tik fotografijomis, todėl 2006-ųjų kovą mes ten nuvažiavome ir grįžome su keliais egzemplioriais“.

Dr. Galen Rathbun ir jo atradimas pozuoja fotografams.

Kas iš tiesų yra Rhynochocyon udzungwensis, dar labai neaišku. Mokslininkai tikisi ilgainiui sužinoti, kiek tokių gyvūnų yra, kaip jie pasiskirstę ir kitus dalykus.

„Elgesio požiūriu jie labai paprasti: tai ne šuo ar katė, su kuriais gali bendrauti, – sako dr. Rathbun, – Tačiau jie atrodo taip keistai, o jų gyvenimo būdas toks unikalus ir įdomus, kad sunku nuo viso to atsiplėšti".

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą