Mokslo naujienos

Pamiršti laiko (0)

Nuotraukose, kurias išplatino vyriausybei priklausanti Nacionalinė indėnų asociacija (FUNAI), matyti išsigandę indėnai, nutaikę lankus su strėlėmis į lėktuvą su fotografais. Portalas membrana.ru rašo, kad čiabuviai vieną ekspedicijos dalyvių pašovė į petį.

Indian

Brazilijos vyriausybės išplatintose nuotraukose – neseniai atrastos genties atstovai.

FUNAI atstovas Jose Carlos dos Reis Mereilles Brazilijos laiksraščiams teigė, kad organizacija apie genties, įsikūrusios miške šalia Peru sienos, egzistavimą žinojo jau seniai ir turi daug jos nuotraukų.

„Šįkart nusprendėme paviešinti medžiagą, kad įrodytume, jog yra indėnų, gyvenančių visiškoje atskirtyje, ir kad atkreiptume dėmesį į rimtą problemą“, – sakė atstovas, turėdamas omenyje grėsmę, kurią genties gyvenimo būdui kelia įsibrovėliai iš Peru.

Nuotraukos buvo padarytos kelis kartus skrendant virš šiaudais dengtų namelių, kurie rodo, kad genties gyventojai turbūt yra sėslūs.

Indian

Dengti indėnų nameliai, suręsti šalia Peru-Brazilijos sienos.

Didžiosios Britanijos lobistinė organizacija „Survival International“, kovojanti dėl čiabuvių gerovės visame pasaulyje, savo interneto svetainėje teigia, kad Peru pusėje nelegaliai kertami miškai. Todėl kyla pavojus, kad išvaryti vietiniai gyventojai susidurs su minėta Brazilijos gentimi.

„Pasauliui reikia atsibusti prieš šitą faktą ir užtikrinti, kad [genties] teritorija bus apsaugota tarptautiniais įstatymais“, – sako „Survival International“ direktorius Stephenas Corry. „Priešingu atveju jie greitai išnyks“.

Spėjama, kad iš viso ant Peru-Brazilijos sienos visiškoje atskirtyje gyvena apie pusė tūkstančio indėnų. Organizacijos skaičiavimais, pasaulyje dar yra išlikę daugiau nei šimtas genčių, nepažinusių civilizacijos.

Discovery News

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą