Mokslo naujienos

Oskarų laimėtojus lemia skaičiukai (0)

Iki šiol būta įvairių bandymų spėlioti Oskarų savininkų pavardes – kad ir specialiuose Interneto žaidimuose, kuriuose žmonės perka aktorių „akcijas“. Oregono universiteto mokslininkas Iain Pardoe su kolega Dynu Simontonu (Dean Simonton) iš Kalifornijos universiteto nusprendė išbandyti grynai statistinį metodą.

Pasirinkę keturias pagrindines – geriausio filmo, režisieriaus, pirmojo plano aktoriaus ir aktorės – nominacijas, mokslininkai suskaičiavo jų laimėtojus nuo 1928 iki 2006 m. (iš viso apie 1600 įrašų). Tuomet tyrėjai išskyrė kelis faktus, būdingus Oskarų laimėtojų biografijoms, pavyzdžiui, ankstesnes nominacijas ir Auksinio gaublio laimėjimus.

Sudėjęs duomenis į statistinį modelį, I. Pardoe „atspėjo“ nugalėtojus iš ankstesnių jų karjeros pasiekimų. Bendras modelio tikslumas visiems 30 metų buvo mažiausiai 70 proc., o geriausio režisieriaus kategorijoje siekė net 93 proc. “Tai gana didelis žingsnis pirmyn, lyginant su atsitiktiniais spėliojimais“, – sako mokslininkas.

Modelis nuspėjo 3 iš 4 laimėtojų praėjusį mėnesį vykusiuose Oskarų teikimuose, iskaitant Daniel Day-Lewis (geriausias pirmojo plano aktorius) ir brolius Koenus, atsiėmusius prizą už geriausią režisieriaus darbą ir geriausią filmą „Šioje šalyje nėra vietos senukams“ („No Country for Old Men“).

New Scientist

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą