Mokslas ir mokykla

Naujausiame žurnalo numeryje: (0)

Septintajame Europos sąjungos remiamo žurnalo “Mokslas mokykloje” numeryje:

* Interviu su prof. Lewisu Wolpertu, kuris vadovauja embriono vystymosi tyrimų grupei ir yra aktyvus mokslo populiarintojas. Interviu jis dėsto kontraversiškas mintis apie tikėjimą bei mokslinį švietimą.

* Europos molekulinės biologijos laboratorijos (EMBL) Hamburge vadovas Matthias Wilmanns tyrinėja tokių ligų, kaip tuberkuliozė, evoliuciją. Šią ligą, kuri vėl plinta pasaulyje, sukelia bakterija Mycobacterium tuberculosis. Mokslininkų grupė ieško naujų, efektyvesnių vaistų nuo šio nevidono, naudodami modernius molekulinės biologijos instrumentus bei metodus.

* Dar viena itin aktuali tema – klimato pokyčiai. Atsižvelgdami į skaitytojų pageidavimus, žurnalo autoriai paprašė Norvegijos meteorologijos instituto klimatologo Rasmuso Benestado parašyti straipsnį apie neginčijamus klimato pokyčių įrodymus ir apie žmonių įtaką šiems pokyčiams.

* Naujausiame straipsnyje iš populiaraus ciklo “Sintezė Visatoje” (Fusion in the Universe) mokslininkas Henri Boffinas analizuoja gama spindulių pliūpsnius. Tai patys galingiausi reiškiniai Visatoje, pranokstantys net supernovų sprogimus. Gama spinduliai buvo pirmą kartą užregistruoti 1967m.

* ”Mokslas mokykloje” stengiasi aprėpti visą mokslo bei technologijų spektrą. Naujausiame numeryje rašoma ir apie classroom@sea (klasė@priejūros) projektą. Į kruizą jūra buvo pakviesti keli mokytojai iš įvairių Europos šalių. Jie kartu su mokslininkais paruošė nemažą archyvą duomenų ir mokomosios medžiagos, kuria galės naudotis visi norintys. Beje, tai labai efektyvi priemonė, padėsianti mokytojams ir mokiniams geriau pažinti jūroje vykstančius procesus ir įsitikinti, kaip klimato pokyčiai paveikė vandenynų augmeniją bei gyvūniją.

* Žurnale taip pat pristatomas prieš 25 metus Serbijoje, vaizdingoje vietovėje įkurtas Petnicos mokslo centras. Jo autoriai – jaunieji mokslininkai ir studentai. Centre nuolat lankosi studentai bei mokytojai iš įvairių Europos šalių. Iki šiol čia buvo suorganizuota apie 2500 įvairių programų (seminarai, mokymai, archeologų ir geologų stovyklos ir pan.) Šiais metais tokia tarptautinė Petnicos mokslo mokykla visiems norintiems bus atidaryta rugpjūčio mėnesį.

* Primename, kad žurnalą “Mokslas mokykloje” galite užsisakyti arba tiesiog perskaityti, apsilankę adresu scienceinschool.org.

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą