Mokslo naujienos

Naujausiai „Hondai” benzino nereikės (0)

Keturvietis automobilis „FCX Clarity“ yra varomas elektra, gaminama vandeniliui reaguojant su deguonimi, ir vietoje dūmų išmeta vandens garus. Kompanijos tvirtinimu, naujoji „Honda“ kurą naudos triskart efektyviau nei benzinu varomi automobiliai.

Prie trejus metus specialioje gamybos linijoje Japonijoje planuojama surinkti 200 modelių. „FCX Clarity“ liepą pasirodys Kalifornijos rinkoje, vėliau šiais metais – ir Japonijoje. Automobilį, bent jau kol kas, bus galima įsigyti tik lizingu, trejus metus mokant po 300 eurų per mėnesį.

„Tai svarbi diena kuro baterijų technologijos istorijoje, – sako Johnas Mendelis, „Honda“ padalinio JAV viceprezidentas, – ir monumentalus žingsnis link dienos, kai baterijomis varomi automobiliai bus dalis kasdienybės“.

FCX Clarity

„Honda FCX Clarity", gamintojų teigimu, padės mažinti aplinkos taršą. (Nuotr. The New York Times)

Sparčiau plisti kuro baterijomis varomiems automobiliams labiausiai trukdo tai, kad trūksta vandenilio degalinių. Kritikai taip pat primena, jog vandenilį pagaminti yra brangu, ir dažniausiai jis gaminamas vėlgi iš naftos produktų. Tyrimai taip pat rodo, kad tokių automobilių gamyba, priežiūra ir perdirbimas atmosferą gali teršti net labiau nei įprastinių.

Daugelis kompanijų kuria „švaresnius“ ir ekonomiškesnius modelius, nes kuras brangsta, o žmonės vis labiau rūpinasi aplinka. Serijinėje gamyboje jau anksčiau pasirodė hibridinės transporto priemonės, varomos pakaitomis benzinu ir elektros baterijomis. Pavyzdys – „Toyota Prius“, kurios paklausa yra tokia didelė, kad gamintojai nebespėja jos tenkinti.

„Volkswagen“, stambiausias automobilių gamintojas Europoje, prabilo apie „Golf“ modelį, kuris šimtui kilometrų suvartotų 3-4 litrus benzino.

„Dar keletą metų mes negalėsime išsiversti be benzininių ir dyzelinių variklių, tačiau ateitis priklauso elektriniams automobiliams“, – sako „VW“ pirmininkas Martinas Winterkornas.

BBC News

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą