Video naujienos

Naujam robotui forma ir vietovė – ne kliūtis (0)

Pietų Kalifornijos (JAV) mokslininkai naują savo kūrinį praėjusią savaitę pristatė Tarptautiniame kosmoso technologijų ir taikomųjų programų forume, praneša svetainė „New Scientist”.

Kiekvienas „Superboto” modulis iš esmės yra atskiras robotas. Kubeliai gali suktis įvairiomis kryptimis ir turi integruotus trimatės erdvės ekselerometrus, leidžiančius jiems žinoti tikslią savo padėtį. Kiekviena kubelio pusė gali jungtis su kitais moduliais. Tuomet jie gali keistis informacija, koordinuoti pozicijas bei perduoti energiją.

{cms_module module=”Play” record=”4″}

Skirtingoms užduotims atlikti moduliai jungiasi į skirtingas konstrukcijas. Wei-Min Shen, vienas roboto kūrėjų, sako, kad panašus į vikšro judėjimas praverstų robotui kasantis į žemę, o rato forma būtų efektyvi įveikiant didelius nuotolius.

Mokslininkai tikisi vieną dieną „Superbotą” įtraukti į ekspedicijas Mėnulyje ar kitose planetose. Prijungus modulius su kameromis arba uolienų pavyzdžių rinktuvais, robotas galėtų atlikti daug naudingų užduočių, o maži stūmokliai galėtų jį paversti „prietaisu, kuris gali skristi mikro-gravitacijos sąlygomis”, teigia Wei-Min Shen.

Tomas Knabikas

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą