Mokslo naujienos

Namas be pamatų (0)

„Idėja statyti [namus] ten, kur gali kilti potvynis, yra visiškai nauja“, – sako Chrisas Zevenbergenas, kompanijos „Dura Vermeer“ atstovas.

 

Namas – amfibija ant Maas upės kranto Olandijoje, Maasbommel mieste. Statinio konstrukcija leidžia jam plūduriuoti potvynio atveju. Vietoje inkaro – specialūs poliai (nuotr. dešinėje).

Tradiciniai olandų namai stovi vietovėse, kurias potvyniai turėtų aplenkti. Tuo tarpu plūdrus namelis suręstas upės pakrantėje, ir jo pamatai gali būti po vandeniu – arba net stovėti ant upės dugno. Jei vanduo kyla, kartu kyla ir namelis, „užmautas“ ant specialių polių dėl stabilumo. Prie elektros ir kanalizacijos tinklų statinys prijungtas lanksčiais vamzdžiais, praneša NPR.

Kita šviežiai iškepta įmonė, „Waterstudio“, namo ant vandens idėja neapsiriboja.„Įsivaizduokite plūduriuojantį statinį, kuriame – ir namas, ir darželis, ir baseinas. Tokius plaustus galima sujungti į plūduriuojantį kaimą“, – sako įmonės vadovas Koenas Olthuisas.

Kompanijos Waterhouse plūduriuojančio gyvenamųjų namų komplekso modelis.

Tokios drąsios mintys pamažu tampa realybe. C. Zeverbengeno kompanija jau yra sukonstravusi plūduriuojančių šiltnamių, ketinama ant vandens nutiesti ir kelius. Taip pat planuose – namai, kurie ne tik plūduriuoja, bet ir keliauja.

„Galėtum jais plaukti upe iki miesto jos pakrantėje, o tuomet prisišvartuoti specialiame uoste“, – sako architektas. „Mes tai vadiname nomadiniu gyvenimo būdu, kai gyvenimo vieta keičiama priklausomai nuo metų laiko ar kitų dalykų“.

Tomas Knabikas

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą