Festivalio naujienos

Mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“ – Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo vaisiai (0)

Rugsėjo 10 d. startuosiančiame mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“ bus pristatyti Vilniaus universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologijos mokslų centro mokslininkų koordinuojami projektai, kuriais sprendžiamos įvairios mokslinės problemos: genomo tyrimų, siekiant nustatyti intelektinės negalios sutrikimų mechanizmus, mikroskysčių technologijos, suteikiančios unikalias galimybes analizuoti įvairias biochemines ir biologines reakcijas, genetinio diabeto tyrimų, augalų imuniteto patogenams reguliacijos ir kt.

Lietuvos mokslininkai, dalyvaujantys programoje „Moksliniai tyrimai ir plėtra“, bendrus projektus vykdo su Lozanos federalinio technikos, Lozanos, Berno, Ciuricho, Ženevos, Fribūro universitetų, Federalinio technologijos instituto Ciuriche, Paul Scherrer, Šveicarijos federalinio miškų, sniego ir kraštovaizdžio tyrimų institutų bei Arau kantono ligoninės Neurochirurgijos klinikų mokslininkais.

Programos „Moksliniai tyrimai ir plėtra“ tikslas – stiprinti abiejų šalių ryšius ir draugiškus santykius, skatinti sėkmingą ir produktyvų bendradarbiavimą mokslinių tyrimų ir plėtros srityje, gilinti žinias pasirinktose mokslinių tyrimų temose, skatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą taip prisidedant prie socialinio ir ekonominio vystymosi Lietuvoje. Pagal susitarimą, 2010 m. pasirašytą tarp Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir Šveicarijos plėtros ir bendradarbiavimo agentūros, dvišaliams moksliniams tyrimams buvo skirta 8 mln. 532 tūkst. Šveicarijos frankų (apie 22,6 mln. litų), iš kurių Lietuvos dalis sudaro 15 proc. paramos lėšų.

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ šiemet startuos jau vienuoliktą kartą. Septyniuose Lietuvos miestuose įvyks apie tris šimtus renginių. Į ekskursijas, laboratorinius darbus ir paskaitas pakvies keliolika universitetų bei mokslo centrų.

Festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ programą galima rasti:
http://mokslofestivalis.eu/festivalio-naujienos/erdvelaivis-zeme-2014-festivalio-programa-666

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą