Festivalio naujienos

Mokslo festivalis artėja ! (0)

Festivalis tapo didelė laboratorija, subūrusi skirtingų  partnerių jėgas  mokslo populiarinimo veiklai vykdyti ir sukūrusi savas mokslo populiarinimo tradicijas. „Erdvėlaivio  žemė“ renginiai dabar vyksta penkiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Jau trečius metus festivalis dalyvauja projekte „Nacionalinės mokslo populiarinimo priemonių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas“.

Dalyvaudami festivalyje, jo  partneriai ir lankytojai galėjo siekti savo tikslų. Pedagogai – atnaujinti informaciją, reikalingą mokymo procesui, užmegzti ryšius su organizacijomis,  galinčiomis supažindinti su mokslo pasiekimų pritaikymu praktikoje.  Aukštosios mokyklos – papasakoti visuomenei apie savo mokslininkų darbus, patraukliai informuoti moksleivius apie studijų ir mokslo karjeros galimybes jų įstaigose. Mokiniai – įgyti svarbių teorinių ir praktinių žinių, reikalingų  pasirenkant profesiją,  gauti informacijos apie mokslo naujoves, tendencijas, perspektyvas bei profesijų  konkurencingumą.  Verslo įmonės – pateikti visuomenei savo produktus, o jaunimui – informaciją apie darbo vietas, reikalavimus darbuotojams, apie reikalingų žinių būtinumą, norint tapti laukiamu specialistu.

Pasitinkant savo veiklos dešimtmetį festivalio organizatoriai šalia kitų renginių 2013 m. festivalyje planuoja surengti Tarptautinę Mokslo populiarinimo mugę, kurioje  su savo veikla lankytojus supažindintų kone šimtas Lietuvos ir kitų šalių mokslo bei verslo įstaigų. Šia iniciatyva norima Lietuvoje sukurti naujo formato mokslo populiarinimo renginį, ateityje išaugsiantį į masinę šventę, kokias ne vieną dešimtmetį turi daugelis Europos šalių.  Ten tokio pobūdžio renginiai yra labai populiarūs, juose noriai lankosi visų visuomenės grupių atstovai, ypač šeimos su vaikais. Šie renginiai tampa dideliu traukos centru. Šventės dalyviai populiariai pasakoja apie mokslą ir inovacijas, pateikia įdomią mokslo eksperimentų programą, nes mokslo laboratorijos yra perkeliamos į viešą erdvę. Moksleiviai ir studentai ne tik noriai lankosi šiuose renginiuose, bet ir patys demonstruoja savo programas. Mokslo populiarinimo mugė yra vienas iš įtaigiausių būdų suartinti mokslą ir visuomenę.

Tokia mugė rugsėjo 13 dieną vyks Kaune, KTU patalpose, kur įprastai vyksta festivalio renginiai-demonstracijos. Mugės svečiai įsikurs Elektronikos rūmų pirmame aukšte bei lauko erdvėje prie Elektronikos rūmų.

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą