Mokslas ir mokykla

„Mokslas mokykloje” (2010 pavasaris) (0)

Pavyzdžiui, projekto „Mokslas ant scenos” renginiai vyko Ispanijoje, Vokietijoje ir Kanadoje. Jų metu mokytojai bei dėstytojai kviečia jaunimą kartu atlikti įvairius eksperimentus. Tai primena ir Lietuvoje vykstantį Mokslo festivalį „Erdvėlaivis Žemė”.

Nemažai vietos skirta ir pirmąjam EIROforumo renginiui – „Mokytojų mokyklai”, kuriame dalyvavo 35 mokytojai iš septyniolikos Europos mokyklų. Jie praleido keturias dienas CERN‘e, bendraudami su didžiausių Europos mokslo centrų atstovais ir mokslininkais. Naujausias informacija ir idėjos bus perteiktos mokiniams.

Prancūzų astrofizikas Pierre Lena interviu žurnalui pasakoja apie mokslinį švietimą kaip simfoniją, apie smalsumo svarbą ir apie savo veiklą šioje mokslo populiarinimo srityje.

Dar vienas straipsnis skirtas iš pažiūros paprastai medžiagai – krakmolui. Tačiau jo struktūra slepia dar daug paslapčių. Pavyzdžiui, kaip kinta spagečių struktūra, juos verdant puode? Tai ne taip paprasta, kaip atrodo.

Nemažai vietos skirta ir šių metų temai – bioįvairovei. Aprašomos naujai rastos gyvūnų bei augalų rūšys. Viena keisčiausių – kirminai, mintantys banginių kaulais. Jie neturi nei burnos, nei išeinamosios angos, bet gyvena ir vargo nemato. Mokslininkai dar nesupranta, kaip jie sugeba pasisavinti maistingąsias medžiagas.

Norite sužinoti, kaip pasigaminti elektros iš mielių? Perskaitykite straipsnį „Mikrobinė kuro gardelė”. O gal norėtumėte namuose sukonstruoti elementariųjų dalelių detektorių? Beveik tokį, kaip filme „Geležinis žmogus 2″. Kaip tą padaryti, rašo F. Barradas Solas ir P. Alameda Mendes. Namuose ir mokykloje galima daug ką nuveikti: pavyzdžiui, pamatuoti radioaktyvumą (radono kiekį) arba atlikti įdomių spektrometrijos eksperimentų, analizuojant maisto produktų kokybę.

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą