Festivalio naujienos

Mikrobiologija kitaip: lagaminėlis pilnas mikroorganizmų (0)

LSMU Mikrobiologijos katedros vedėjas prof. Alvydas Pavilonis pasveikino mus atvykus į renginį, o medicinos fakulteto studentas Kipras Kvedarauskas perskaitė įdomią paskaitą apie mikroorganizmus. Paskaitos metu įsitikinome, kad mikrobiologija nėra  nuobodus ir sausas mokslas. Sužinojome, kad mikroorganizmai yra visur: ant mūsų  rankų, ežere ir jūroje, ant nukritusio obuolio ar mobilaus telefono. Įgijome žinių apie pačias neįprasčiausias infekcijas ir pačius keisčiausius užsikrėtimo mikroorganizmais būdus, juokingiausius simptomus ir tokius gydymo metodus, kurie atrodo tiesiog neįmanomi.

Vėliau  žingsniavome į mikrobiologijos  laboratoriją, kur mūsų laukė medicinos studentė Vytenė Kurtinaitytė su „pilnu mikroorganizmų“ lagaminu  ir viktorina. Teisingai atsakiusieji į klausimus buvo apdovanoti prizais iš šio stebuklingojo lagaminėlio. Keletas klausimų, kuriuos pateikė medicinos studentas Mustafa Sami, nuskambėjo anglų kalba, tad juos suprasti  ir atsakyti prireikė ne tik mikrobiologijos, bet ir anglų kalbos žinių.

Po mūsų mikrobiologijos žinias pagilinusios viktorinos mikrobiologijos katedros docentė Daiva Janulaitytė – Gunther kiekvieną mūsų išmokė, kaip tinkamai nusiplauti rankas. Ši renginio dalis įsiminė labiausiai. Dėkojame renginio organizatoriams  už labai smagiai ir naudingai praleistą laiką bei padovanotus staigmenų maišelius, pilnus mikroorganizmų.

1348736663_mikranizmai2

Molėtų rajono Alantos gimnazijos ir Suginčių vidurinės mokyklos mokiniai

Parašas prie foto: Mokslo festivalio organizatoriai: Doc. Daiva Janulaitytė-Gunther, stud. Kipras Kvedarauskas, stud. Vytene Kurtinaitytė, Stud. Mustafa Sami

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą