Mokslo naujienos

Metalinė kempinė (0)

Ogi tuo, kad labai gerai sugeria smūgius, išsaugodama savo korėtą struktūrą. Metalo putos buvo sukurtos ir anksčiau, tačiau naujoji versija – pati stipriausia iš visų. Jos autorė – dr. Afsaneh Rabiei iš Šiaurės Karolinos universiteto. Mokslininkės sukurta metalo kempinė išlaiko savo struktūrą, suspausta net penkis kartus. Be abejo, tokią medžiagą visų pirma galima naudoti automobilių bamperiuose. Susidūrimo metu metalas sugers smūgio energiją ir itin efektyviai apsaugos automobilio keleivius.
Dr. Rabiei pavyko padidinti metalo putos/kempinės stiprumą ir elastingumą, suvienodinus struktūros poras. Atlikti preliminarūs skaičiavimai leidžia spėti, kad kai po automobilių bamperiais yra tokia medžiaga, susidūrus automobiliams, važiuojantiems 28 mylių per valandą greičiu, smūgio jėga prilygtų vos 5 mylioms per valandą.
Pritaikymo sričių, be abejo, yra kur kas daugiau. Iš tokio metalo chirurgai ketina gaminti dirbtines galūnes; kariškiai – kūną saugančius šarvus; inžinieriai mano, kad metalo kempinę panaudojus pastatams, šie taptų kur kas atsparesni žemės drebėjimo sukeltiems smūgiams.

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą