Mokslo naujienos

Maldyvai: kaip išvengti potvynių? (0)

Klimato šilimas ir kylantis vandenyno lygis gresia Maldyvų salyne gyvenantiems žmonėms. Dauguma iš 1200 archipelago salų kyšo vos pora metrų virš vandens. Taigi, netrukus šalis gali paskęsti. Todėl Maldyvų vyriausybė itin suinteresuota palaikyti iniciatyvas, mažinančias anglies dioksido išmetimą į atmosferą. Švietimo sistemoje akcentuojamos ekologijos pagrindų mokymas net pradinėse klasėse, o aplink salas statomos vandenį sulaikančios sienos. Taip pat vyriausybė superka žemes kaimyninėse šalyse, kad gyventojai turėtų kur evakuotis, kai Maldyvai panirs po vandeniu.

Pastaruoju metu pradėtas dar vienas projektas: kuriamos naujos, nedidelės plaukiojančios salos.

Maldyvų vyriausybė pasirašė sutartį su kompanija „Dutch Docklands/Dutch Watervalley”, kuri sukonstruos kelias tokias plūduriuojančias salas su jose įrengtais golfo laukais ir konferencijų centru. Nyderlandų architektas Koenas Olthuis žino, kaip tą padaryti, nes būtent jo studija Nyderlanduose sukonstravo apartamentų kompleksą ant vandens, pavadintą „Citadele”.

 

Plaukiojančios salos bus žvaigždžių formos, su paplūdimiais, dengtais baseinais, žaluma apaugusiais namų ar apartamentų stogais.

Dutch Docklands

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą