Iki festivalio pradžios:
00 DIENŲ
00 VAL
00 MIN
00 SEK

Mokslo naujienos

Lovai paliepus, man panorėjus…

Baldas turėtų patikti knarkiantiesiems, o ypač – jų sutuoktiniams. Vibracijos jutikliai matuoja knarkimą, blaškymąsi, vartymąsi ir kvėpavimo įpročius. Jei žmogus pradeda knarkti, lova automatiškai pakelia jo galvą 7 laipsniais, kad atsilaisvintų oro judėjimas į plaučius ir atgal. Kai knarkimas liaujasi, čiužinys grįžta į normalią padėtį.

Pirmąsias 30 dienų lova stebi ir įsimena žmogaus miegojimo įpročius. Jei kurią naktį miegasi prastai, ryte gausite pranešimą su rekomendacijomis. Pavyzdžiui, prieš miegą pasinaudoti lovos masažo įrenginiu, skelbia Discovery News.

Lova Starry Night (angl. Žvaigždėta naktis) modernaus miego prototipas. Šaltinis: Leggett and Platt.

Be kitų žaisliukų, į baldą integruotas kompiuteris su 1,5 terabaitų kietuoju disku, Interneto ryšys, erdvinio garso sistema ir galingas projektorius.Galimybės pritaikyti lovą savo poreikiams – gana plačios. Pavyzdžiui, jei dažniausiai einate miegoti 23 val. ir prieš miegą dar pusvalandį skaitote knygą, kitą vakarą čiužinį rasite pasikėlusį skaityti patogiu kampu. Specialūs vandens kanalai, žmogaus pageidavimu, lovą gali sušildyti nuo 20 iki 47 laipsnių Celsijaus.

„Manau, kad tai fenomenalus pasiekimas, derinant technologijas ir psichologijos principus“, – sako Arizonos universiteto miego specialistas Rabinas Naimanas (Rubin Naiman). „Technologijoms tobulėjant ir pingant, jų taikymas stebėti miegojimo įpročiams gali tapti įprastu dalyku kiekvienuose namuose“.

Žinoma, yra ir kita medalio (šiuo atveju – lovos) pusė. „Žmonės gali padauginti pramogų“, – nerimauja mokslininkas. Naujienų laidų žiūrėjimas, veiksmo ar siaubo filmai prieš miegą gali jį sutrikdyti. Be to, mėlyna šviesa, dažnai sklindanti nuo ekrano, slopina melatonino – natūralaus hormono, glaudžiai susijusio su miego ritmais – gamybą organizme.

Modernaus baldo kaina – irgi ne privalumas. Kompanija tikisi pradėti masinę lovų gamybą iki kitų metų ir planuoja už jas prašyti nuo 20 iki 50 tūkst. dolerių.

Tomas Knabikas

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą