Mokslo naujienos

Karštasis vandenų pasaulis (0)

ki šiol atrasta beveik 400 planetų, iš kurių tik 28 priskiriamos Superžemių kategorijai Tačiau jos pernelyg toli, kad būtų įmanoma jas tyrinėti (pavyzdžiui, dvigubai už mūsų planetą sunkesnė planeta Corot-Exo-7b sukasi net už 500 šviesmečių nuo Žemės).

Žurnale „Nature” gruodžio 16 dieną pasirodė straipsnis apie naują, labai intriguojantį atradimą – vos už 42 šviesmečių aplink Raudonąją nykštukę besisukančią egzotišką planetą. Maždaug tris kartus didesnė už Žemę, karštesnė ir sudaryta iš milžiniško vandenyno planeta buvo pažymėta simboliu GJ 1214b. Trumpai sakant, tai didelis ir labai karštas vandenų pasaulis, teigia žymus tokių planetų medžiotojas iš Harvardo universiteto Davidas Charbonneau. Vandens temperatūra ten gali siekti 190 laipsnių Celsijaus. Jeigu gyvybė jame egzistuoja, ji turėtų būti kitokia, negu Žemėje.

Kadangi planeta arti, astronomai ketina išsamiai tyrinėti jos atmosferos sudėtį. Beje, šios mūsų galaktikoje itin paplitusios žvaigždės – raudonieji nykštukai yra labai perspektyvi vieta ieškoti planetų, kuriose gali egzistuoti gyvybė.

Rolandas Maskoliūnas

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą