Festivalio naujienos

Kaip uždirbti pirmą milijoną? Garsiausių investuotojų patirtis (0)

Daugelis svajoja atsidurti žinomų investuotojų Warreno Buffeto, George‘o Soroso, Philipo A. Fisherio ar Juliano Robertsono „kailyje“. Jie valdo milijoninį turtą ir yra įtakingiausių pasaulio žmonių sąraše. Bet kokie šių investuotojų komentarai ar veiksmai yra stebimi tarsi pro didinamąjį stiklą. Užtenka kuriam nors iš jų pakomentuoti kokios nors bendrovės būklę ar ateities perspektyvas, ir pasakyti žodžiai jau kitą dieną gali atsispindėti tos kompanijos akcijų kainoje.

Ar žinojote, kad vienas žinomiausių ir sėkmingiausių investuotojų pasaulyje Warrenas Buffetas pirmąją savo akciją įsigijo sulaukęs vos vienuolikos metų, o būdamas šešiolikos jau valdė 53 000 dolerių turtą. Per šešerius darbo metus Warrenas sukaupė 140.000 dolerių ir nusprendė pradėti savo verslą. Kai jam sukako 40 metų, investuotojo turtas siekė 28 milijardus dolerių. Dėl savo neeilinių sugebėjimų, atsidavimo savo investavimo strategijai ir filosofijai, racionalaus lėšų valdymo ir taupumo W. Buffettas vadinamas „Omahos pranašu“. W. Buffet‘o nuomone, svarbiausia yra investuoti į save. Tai yra pagrindinis turtas, kuris atsiperka dešimteriopai.

Tikriausiai labiausiai intriguojanti figūra dabartiniame finansų pasaulyje yra George‘as Sorosas. Garsėjantis savo spekuliacijomis G. Sorosas dažniausiai dirbo su draugų ar pažįstamų kapitalu ir netrukus pradėjo gauti gerą pelną. Jis išsikėlė sau ambicingą tikslą – uždirbti pusę milijono dolerių. Manė, jog šios sumos pakaks, kad galėtų užsiimti kita mėgstamiausia veikla – filosofija. Pasaulyje žinomu asmeniu jis tapo dėl didžiausios valiutinės spekuliacijos „juodąjį trečiadienį“ – būtent taip dažnai vadinama 1992 metų rugsėjo 16 diena. Tada G. Sorosas atsidarė trumpą poziciją, kurios dydis buvo apie 10 milijardų dolerių prieš svarą sterlingą ir per vieną dieną uždirbo virš 1.1 milijardo dolerių. Nuo šios akimirkos G. Sorosą pradėta vadinti „žmogumi, nugriovusiu Anglijos banką“. Panašių spekuliacijų buvo ir daugiau. G. Soroso šešėlis ėmė nuolat vaidentis pasaulio šalių finansų ministrams ir bankininkams, susvyravus bet kokiam valiutų kursui.

Philipas A. Fisheris investuoti didesnius savo pinigus ir valdyti ypač turtingų klientų lėšas pradėjo būdamas 24-erių metų. Iki pat mirties 2004 m. jis buvo laikomas įmonių vertinimo genijumi, investavimo į augimo akcijas strategijos pradininku ir žymiausiu investuotoju. Kai kurių savo klientų lėšas jis valdė iki 89 m. amžiaus, o geriausių savo asmeninio portfelio akcijų, kurios jam uždirbo tūkstančius procentų pelno ir kurias jis laikė ne vieną dešimtmetį, nepardavė iki pat savo mirties. Didžiausia jo asmeninė investicija – „Motorolos“ akcijos – investuotus pinigus padidino 30 kartų. Investuotojas turėjo aiškų metodą, kaip vertinti įmonių akcijas ir kaip rinktis, kur investuoti. Visuomenei žinomi penkiolika Philipo A. Fisherio kriterijų, kuriais investuotojas nurodo remtis, vertinant įmones, ieškant informacijos, kada pirkti akcijas, o kada jas parduoti, kiek skaidyti portfelį ir ko investuotojams nederėtų daryti. Šiuos metodus vertina ir taiko net patys sėkmingiausi investuotojai.

Dar vienas garsus investuotojas Julianas Robertsonas, žinomas, kaip vieno sėkmingiausių rizikos fondų pasaulyje valdytojas, įmonės „Tiger Management“ įkūrėjas, savo karjerą Volstryte pradėjo kaip pardavimų vadybininko praktikantas. Vienas iš žinomiausių investuotojo pasiekimų yra tas, jog per dešimtmetį Robertsonas pradinį aštuonių milijonų dolerių kapitalą sugebėjo paversti 22 milijonais. Šiuo metu jo turto vertė siekia 3,8 mlrd. JAV dolerių.

Dažnas skeptikas pasakytų, kad jiems pasisekė susikrauti turtus, nes visi šie investuotojai mokėsi prestižinėse verslo mokyklose ir universitetuose. Vis dėlto nė vienas jų negimė po auksine žvaigžde ir patys buvo savo likimo kalviai. Šio požiūrio laikosi ir VU Studentų investicinio fondo nariai. Jauni ir entuziastingi investuotojai semiasi patirties iš profesionalų, dalyvauja investavimo mokymuose ir patys juos organizuoja, domisi rinkos naujienomis ir atlieka analizes, ieško tinkamiausios investavimo strategijos. Per nepilnus metus VU SIF portfelis išaugo apie 14 proc., jo vertė siekia 7962 EUR, o jį valdantys studentai tiki dar didesne sėkme.

Ar žinai, kur slypi šių investuotojų sėkmė? Apie tai, kiek laiko jiems prireikė ir kokie veiksmai užtikrino milijoninę sėkmę, sužinokite rugsėjo 14 d. 11 val. VU Studento investicinio fondo Valdybos narių paskaitoje „Kaip uždirbti pirmą milijoną? Garsiausių investuotojų patirtis“ VU Gyvybės mokslų centre (Saulėtekio al. 7, Vilnius). Investicinio fondo direktorės Justinos Četyrkovskos paskaitos metu išgirsite šių ir kitų investuotojų sėkmės istorijas, išmėginsite jėgas, dalyvaudami investavimo simuliacijose ir tikrindami savo budrumą.

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą