Festivalio naujienos

Ką mums šnabžda žvaigždės? (0)

Paradoksalu, kad astrologija neprarado savo įtakos žmonėms ir šias moderniais, žinių visuomenės formavimosi laikais. Gal todėl, kad astrologijos išeities postulatai apskritai yra teisingi: žmogus – gamtos kūdikis, biologinė esybė, todėl pavaldus artimojo kosmoso ritmams.

Astrologija – tai empirinių duomenų apie dangaus šviesulių sąsajas su gamtos reiškiniais tūkstantmetinė sankaupa su sukurtomis tam tikromis prognozavimo taisyklėmis.

Lietuvių tautos etninėje kultūroje – žinijoje, papročiuose bei tikėjimuose – taip pat daug kas siejama su didingosios Visatos ritmais. Pavasario ir rudens darbai derinti su mėnulio faze, sureikšmintos mėnesių ir savaitės dienos, priskiriant joms tam tikrą įtaką žmogaus būdo ir lemties bruožams. Taigi lietuvių kultūros pavelde būta savosios astrologijos, kilusios iš tėviškės gamtos pažinimo. Istoriografijoje esama šiek tiek žinių ir apie viduramžiais Lietuvą pasiekusį klasikinį Zodiaką.

Dr. Liberto Klimkos paskaita „Astrologija ir astronomija: meilės ir neapykantos istorija” – rugsėjo 15 d. 14 val. Vilniaus „Gerosios vilties” vid. mokykloje. 

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą