Festivalio naujienos

Jubiliejinis Mokslo festivalis (0)

Nuo į keletą eilučių telpančio, iki visą puslapį užimančio partnerių ir dalyvių sąrašo, nuo renginių keliuose didžiuosiuose miestuose, iki jų išsisklaidymo po visą Lietuvą – tik keletas pasiekimų, kuriais gali pasidžiaugti mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“, šiemet organizuojamas jau 15-tą kartą!

Sakoma, jog populiarusis mokslas – tiltas, jungiantis mus su pasauliu ir padedantis jį suprasti. Tačiau man kartais jis panašesnis į triušio olą. Netyčia įšokus, galima atrasti tokių nuostabių dalykų, kokių nė nesusapnuotum! Deja, ne visiems ir ne visuomet pavyksta tą olą surasti. Tokiu atveju į pagalbą ateina tokie festivaliai, kaip „Erdvėlaivis Žemė“. Jie siekia ne tik suteikti žinių ar supažindinti su naujausiais mokslo įvykiais, bet parodyti, kad ir raketų mokslas gali būti suprantamas daugeliui. Mažindami atskirtį tarp akademikų ir moksleivių arba kitose srityse dirbančių žmonių, bandydami iš vaizduotės išvaryti niūraus, tamsioje laboratorijoje užsidariusio mokslininko įvaizdį, darome gerą sau ir aplinkai.

Prisimenant iki šiol vykusius festivalius galima pastebėti, jog „Erdvėlaivis Žemė“ visuomet buvo aktualus, inovatyvus ir savo tematika labai platus. Jau 2008 m. Šarūnas Končius skaitė paskaitą „Gyvenimas Matricoje, arba kaip informacinės technologijos pakeis mūsų gyvenimą, darbą ir bendravimo įpročius“, o 2009m. prof. Šarūnas Raudys paskaitos metu atsakinėjo į klausimą „Kaip sukurti dirbtinį arba sintetinį intelektą?“ Pernai dalyviai galėjo pasivaikščioti po žmogaus kūno vidų, išbandydami edukacinę virtualios realybės priemonę „The Body VR: Journey inside a cell“, o po to paklausyti garsių investuotojų pasakojimų „Kaip uždirbti pirmą milijoną?“

Festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ suteikia auditoriją mokslininkams, pristato juos plačiai auditorijai, kuriai įdomu išgirsti, kas įvyko per pastaruosius metus. Visiškai nesvarbu, kas esate. Ką nors įdomaus ir naudingo sau per daugiau nei savaitę trunkantį festivalį tikrai surasite. Renginių metu ne tik sėdėsite įtempę ausis, tačiau turėsite progą pamatyti ne kasdien duris visuomenei atveriančias laboratorijų patalpas, aukštųjų technologijų įmones, bibliotekas, muziejus. Tad labai skatinu jau dabar kalendoriuje pažymėti rugsėjo 12-tą dieną, kuomet prasidės jubiliejinis festivalis ir atšvęsti su mumis 15-tąjį gimtadienį.

Brigita Pliška

 

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą