Mokslo naujienos

Internetui jau dairomasi pakaitalo (0)

Yošiniro Oniši, Japonijos komunikacijų ministerijos direktoriaus pavaduotojas, teigia, kad Japonija turi sekti šia tendencija, jei nori išlikti konkurencinga šalimi. Post-Interneto eros technologija, Y. Oniši nuomone, turėtų pradėti veikti iki 2020-ųjų. JAV tokie tyrimai rezultatų galėtų duoti ne anksčiau, kaip po 10-15 metų, o darbų finansavimą dar turi patvirtinti Kongresas.

“Internetas artėja prie savo galimybių ribos“, – sako ekspertas. „Mes manome, kad naujos technologijos paieškos yra būtinos“.

Pirmieji Interneto architektai palaikė tinklą atvirą ir lankstų. Kaip vėliau pasirodė, šios savybės lėmė sparčią technologijos plėtrą, tačiau tinklo atvirumas dabar leidžia po jį netrukdomiems bastytis nepageidaujamų laiškų platintojams ir programišiams. Internetas buvo kuriamas įsivaizduojant, kad kompiuteriai visada bus stacionarūs ir įjungti į tinklą. Atsiradus nešiojamiems kompiuteriams ir kitiems mobiliems prietasams, kyla techninių problemų.

Daug mokslininkų pradeda manyti, kad reikia iš esmės naujo komunikacijų tinklo, kuris suvartotų mažiau energijos, galėtų veikti paraleliai su Internetu ir galiausiai jį pakeisti. Tyrimų dalis taip pat tikimasi panaudoti egzistuojančios technologijos „kapitaliniam remontui“. Japonijos komunikacijų ministerija šiam tikslui iki metų pabaigos ketina įsteigti specialią organizaciją, į kurios darbus būtų įtrauktas ir privatus sektorius. Kol kas neaišku, ar bus bendradarbiaujama su kitomis šalimis.

Tomas Knabikas

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą