Mokslo naujienos

Greičiausias tarp kompiuterių (0)

557 kv. m. plotą užimantis superkompiuteris „Roadrunner“ (liet. „Bėgikas“) šią savaitę pasiekė 1,026 petaflopo greitį, t.y., atliko daugiau nei vieną milijoną milijardų skaičiavimų per sekundę. Vos prieš dešimtmetį greičiausias planetos kompiuteris būtų sugaišęs 20 metų užduočiai, kurią „Bėgikas“ gali užbaigti per savaitę.

Tai ne tik greičiausias, bet ir pirmasis hibridinis superkompiuteris, naudojantis tiek tradicinius AMD dvibranduolius lustus, bet ir specialius procesorius, kurie dirba žaidimų kompiuteriuose „PlayStation 3“. Pastariesiems mašina paskiria užduotis, kurios reikalauja intensyvių matematinių skaičiavimų.

Roadrunner

IBM superkompiuteris Roadrunner.

Superkompiuterį numatyta įdarbinti šią vasarą Los Alamos nacionalinėje laboratorijoje Niu Meksiko valstijoje JAV. Čia „Bėgikas“ tvarkysis su įvairiomis sudėtingomis mokslinėmis problemomis, pradedant klimato kaita ir baigiant žmogaus smegenų žemėlapiais. Vis dėlto svarbiausia kompiuterio misija bus analizuoti ir spręsti klausimus, susijusius su atominiais ginklais ir jų arsenalo saugumu.

PopSci

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą