Festivalio naujienos

GARBĖS GALERIJA: Violeta Lazarevičienė (0)

Laukiant „Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ 2023 renginių toliau supažindiname su projekto Garbės galerijos veidais. Uždavėme jiems po penkis klausimus, prašydami pasidalinti įspūdžiais, dalyvaujant programoje. Esame jiems ypač dėkingi už svarų, ilgiau nei dešimtmetį trunkantį, indėlį į projektą.

Pristatome Lietuvos zoologijos sodo edukologę Violetą Lazarevičienę.

Su šia mokslo populiarintoja festivalio partnerystė prasidėjo 2009 metais.

  1. Koks maloniausias atsiminimas (ar siurprizas) susijęs su jūsų dalyvavimu Mokslo festivalyje?

Maloniausias atsiminimas – pirmasis kvietimas, Lietuvos zoologijos sodui dalyvauti Mokslo festivalio renginyje. Tai buvo siurprizas ir tikras iššūkis.

  1. Kaip jūsų manymu per tuos metus pasikeitė Mokslo festivalio dalyviai ir jų poreikiai?

Jie keitėsi nuolat. Dalyviai tapo aktyvesni, noriai dalyvauja veiklose. Pokyčių reikalavo ir pasirengimas kiekvienam festivalio renginiui. Edukacijas kūrėme atsižvelgdami į tikslines grupes. Stengėmės, kad veiklos būtų įtraukios, aktualios savo turiniu kiekvienai amžiaus grupei.

  1. Kas skatina ir įkvepia jus nuolat dalyvauti festivalio programoje?

Dalyvauti festivalio programoje skatina Lietuvos zoologijos sodo edukacinės veiklos tikslas – šviesti visuomenę apie pasaulio ir Lietuvos biologinę įvairovę, nykstančias gyvūnų rūšis, jų buveines, aplinkosaugą. Ugdyti dalyvių sąmoningumą, ekologinę kultūrą ir kiekvieno mūsų galimybę prisidėti prie gamtos turtų išsaugojimo. Dalyvauti renginyje įkvepia Mokslo festivalio organizatoriai savo begaline energija, gebėjimu bendrauti ir bendradarbiauti, skatinimu kuo plačiau pažinti skirtingas mokslo sritis.

  1. Kaip būtų galima dar labiau pagerinti festivalio programą?

Mokslo festivalio renginiuose aprėpiamos pačios aktualiausios įvairių mokslo sričių ir krypčių temos. Renginyje suburiate puikią skirtingų sričių mokslininkų ir specialistų komandą, kurių dėka mokslo žinios populiariai perteikiamos festivalio dalyviams. Ačiū Jums už suteiktą galimybę dalyvauti mokslo festivalio renginiuose, už bendradarbiavimą formuojant teigiamą visuomenės požiūrį į gamtą, jos pažinimą bei išsaugojimą.

  1. Kokios tendencijos visuomenėje jus labiausiai neramina ir ar mokslas gali padėti?

Viso pasaulio mokslininkai sprendžia daugybę globalių pasaulio problemų. Neramina tai, kad norinčių pasirinkti mokslininko kelią ar gamtos mokslų studijų programas vis mažėja.

Nuotraukos iš festivalio ir projekto partnerių archyvo.

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą