Festivalio naujienos

GARBĖS GALERIJA: habil. dr. Vaidutis Kučinskas (0)

Laukiant „Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ 2023 renginių toliau supažindiname su projekto Garbės galerijos veidais. Uždavėme jiems po penkis klausimus, prašydami pasidalinti įspūdžiais, dalyvaujant programoje. Esame jiems ypač dėkingi už svarų, ilgiau nei dešimtmetį trunkantį, indėlį į projektą.

Pristatome genetiką, Vilniaus universiteto profesorių emeritų klubo prezidentą, profesorių emeritą, LMA akademiką emeritą, habilituotą mokslų daktarą Vaidutį Kučinską. Su šiuo mokslininku festivalio partnerystė prasidėjo 2006 metais.

  1. Koks maloniausias atsiminimas (ar siurprizas) susijęs su jūsų dalyvavimu Mokslo festivalyje?

Manau, kad įsiminė vienas iš paskutiniųjų mano dalyvavimų Mokslo festivalyje. Dalyvavau kartu su a.a. akad. L. Telksniu tiesioginėje konferencijoje Energetikos ir technikos muziejuje. Joje buvo aptarta mūsų ateities numatymas. Pasidalijome su akad. L.Telksniu savo anksčiau numatyta ateitimi. Pasirodo – viskas pasitvirtino. Jau turime internetą, robotus ir kitas technologijas. Taip pat važinėja automobiliai be vairuotojų. Taigi, visuomet reikia galvoti apie ateitį, nes norisi žinoti, kas mūsų laukia ateityje? Dabar, tyrinėdamas Lietuvos populiacijoje  vykstančius procesus, klausiu savęs – kokia ateitis laukia Lietuvos, kaip populiacijos? Ar išliks lietuviai?

  1. Kaip jūsų manymu per tuos metus pasikeitė Mokslo festivalio dalyviai ir jų poreikiai?

Aišku, viskas keičiasi, bet ne visuomet tik į gerąją pusę. Tikėkimės, kad jaunimo domėjimasis mokslo naujovėmis neišblės ir ateityje?.. Tuo mes ir skiriamės nuo gyvūnų, kuriems nerūpi ateitis..

  1. Kas skatina ir įkvepia jus nuolat dalyvauti festivalio programoje?

Noras pasidalinti savo patirtimi. Noras skleisti naujus mokslo atradimus jaunuomenei, tikintis, kad ir jie ateityje prisidės prie naujų mokslo atradimų.

  1. Kaip būtų galima dar labiau pagerinti festivalio programą?

Sunku pasakyti, kadangi pats neužsiimu tokia veikla. Aišku, kad moksleiviams  norisi kuo daugiau dalyvauti ekskursijose, patiems atlikti bandymus. Norisi dalyvauti kuriant mokslą. Todėl reiktų sudaryti sąlygas visa tai pamatyti savo akimis. Pabandyti.

  1. Kokios tendencijos visuomenėje jus labiausiai neramina ir ar mokslas gali padėti?

Mažėjantis mokslo populiarumas visuomenėje. Mažėjantis mokslininko prestižas visuomenėje, jo vertinimas tiek iš valdžios (bendrąja prasme), tiek ir visuomenės pusės. Labai gaila, kad taip yra. Tikėkimės, kad po truputį tai keisis į gerąją pusę?

 

Nuotraukos iš festivalio ir projekto partnerių archyvo.

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą