Festivalio naujienos

GARBĖS GALERIJA: Prof. habil. dr. Osvaldas Rukšėnas (0)

Laukiant „Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ 2023 renginių toliau supažindiname su projekto Garbės galerijos veidais. Uždavėme jiems po penkis klausimus, prašydami pasidalinti įspūdžiais, dalyvaujant programoje. Esame jiems ypač dėkingi už svarų, ilgiau nei dešimtmetį trunkantį, indėlį į projektą.

Pristatome mokslininką, VU Neurobiologijos ir biofizikos katedros vedėją, prof. habil. dr. Osvaldą Rukšėną. Su šiuo mokslininku festivalio partnerystė prasidėjo 2005 metais.

  1. Koks maloniausias atsiminimas (ar siurprizas) susijęs su jūsų dalyvavimu Mokslo festivalyje?

Kai pradedu auditorijoje matyti žmones, kurie dalyvauja kelis metus iš eilės, tada suprantu, kad mano dalyvavimas yra prasmingas.

2. Kaip jūsų manymu per tuos metus pasikeitė Mokslo festivalio dalyviai ir jų poreikiai?

Festivalis labai išsiplėtė, tad ir dalyvių padaugėjo, jie pasikeitė. Gal tapo smalsesni, drąsesni užduodant klausimus, ieškant atsakymų.

  1. Kas skatina ir įkvepia jus nuolat dalyvauti festivalio programoje?

Tai pagrindinis Lietuvoje vykstantis mokslo populiarinimo renginys, tad dalyvavimas jame suteikia puikią galimybę pasidalinti turimomis žiniomis

  1. Kaip būtų galima dar labiau pagerinti festivalio programą?

Sunku ką pasiūlyti dėl programos, nes manau, kad ji tikrai plati ir gera. Gal vertėtų dar labiau padidinti renginio aprėptį, daugiau susitikimų organizuojant rajonuose arba/ir nuotoliniu būdu.

  1. Kokios tendencijos visuomenėje jus labiausiai neramina ir ar mokslas gali padėti?

Socialinės – karas, bet čia mokslas vargu ar tiesiogiai daug ką gali padėti. Nebent pasiūlydamas streso suvaldymo būdus. Taip pat stipriai augantis sergamumas nervų ligomis. Čia mokslas gali daug – aiškintis sutrikimų mechanizmus, kuriant naujas ir efektyvias gydymo priemones.

Nuotraukos: V. Skaraičio ir organizatorių archyvo

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą