Festivalio naujienos

GARBĖS GALERIJA: doc. dr. Laima Ambrozaitytė (0)

Belaukiant „Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ 2023 renginių kviečiame artimiau susipažinti su projekto Garbės galerijos veidais. Uždavėme jiems po penkis klausimus, prašydami pasidalinti įspūdžiais, dalyvaujant programoje. Esame jiems ypač dėkingi už svarų, ilgiau nei dešimtmetį trunkantį indėlį į projektą.

Pristatome Lietuvos mokslo premijos laureatę, VU Medicinos fakulteto mokslininkę, doc. dr. Laimą Ambrozaitytę.

Su šia mokslininke partnerystė prasidėjo 2006 metais.

 1. Koks maloniausias atsiminimas (ar siurprizas) susijęs su jūsų dalyvavimu Mokslo festivalyje?
  Maloniausia, žinoma, sulaukti teigiamų dalyvių atsiliepimų.
 2. Kaip jūsų manymu per tuos metus pasikeitė Mokslo festivalio dalyviai ir jų poreikiai?
  Mūsų renginių festivalio programoje pagrindiniai dalyviai yra biomedicinos mokslais besidomintys vyresnių klasių moksleiviai. Svarbiausia vis tik entuziastingai ir nesavanaudiškai įsitraukiantys biologijos mokytojai, kurie labai domisi medicininės genetikos inovacijomis.
 3. Kas skatina ir įkvepia jus nuolat dalyvauti festivalio programoje?
  Nuolatinis vyresnių klasių moksleivių, besidominčių biomedicinos mokslais, bei biologijos mokytojų susidomėjimas. Ir teiravimasis susipažinti su VU MF BMI Žmogaus ir medicininėje genetikos katedroje vykdomais fundamentiniais ir taikomaisiais moksliniais tyrimais.
 4. Kaip būtų galima dar labiau pagerinti festivalio programą?
  Savo katedroje planuodami dar vieną festivalio renginį, įtraukiame jaunuosius kolegas mokslininkus, idant galėtume pasiūlyti patrauklesnį žmogaus ir medicininės genetikos tematikos pristatymą. Taip pat siekiame suteikti galimybes patiems dalyviams išbandyti kurį nors medicininės genetikos mokslininko darbo etapą.
 5. Kokios tendencijos visuomenėje jus labiausiai neramina ir ar mokslas gali padėti?
  Daugėjant informacijos kiekiui tiek akademinėje visuomenėje, tiek bendroje populiacijoje, atsiranda ir netikslių interpretacijų. Mokslininkų įsitraukimas, viešinant ir komentuojant mokslinius rezultatus ir įžvalgas viešojoje erdvėje yra labai svarbus aspektas.

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą