Festivalio naujienos

GARBĖS GALERIJA: habil. dr. Eugenijus Butkus (0)

Laukiant „Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ 2023 renginių toliau supažindiname su projekto Garbės galerijos veidais. Uždavėme jiems po penkis klausimus, prašydami pasidalinti įspūdžiais, dalyvaujant programoje. Esame jiems ypač dėkingi už svarų, ilgiau nei dešimtmetį trunkantį, indėlį į projektą.

Pristatome chemiką, LMA tikrąjį narį, LMT valdybos pirmininką, Vilniaus universiteto profesorių emeritą, habilituotą mokslų daktarą Eugenijų Butkų. Su šiuo mokslininku festivalio partnerystė prasidėjo 2007 metais.

  1. Koks maloniausias atsiminimas (ar siurprizas) susijęs su jūsų dalyvavimu Mokslo festivalyje?

Ne kartą dalyvavau festivalio renginiuose įvairių miestų mokyklose. Žingeidūs mokiniai, jų klausimai visuomet nuteikia teigiamai. Prieš metus laiko Šiauliuose tik atvykus laukė Šiaulių krašto televizijos žurnalistai, kurie teiravosi, kokiomis temomis vyks paskaitos, kas aktualu mokslo pasaulyje.

  1. Kaip jūsų manymu per tuos metus pasikeitė Mokslo festivalio dalyviai ir jų poreikiai?

Dalyviai domisi labiau praktiniais dalykais, turi nemažai įvairios informacijos, tik ji gana fragmentiška.

  1. Kas skatina ir įkvepia jus nuolat dalyvauti festivalio programoje?

Pati festivalio idėja skatina perteikti mokslo žinias. Tai iš esmės privalu bet kuriam mokslininkui ir tai turi tapti įprasta kiekvienam mokslininkui.

  1. Kaip būtų galima dar labiau pagerinti festivalio programą?

Reikia praktinių veiklų, interaktyvumo, vien paskaitų nepakanka.

  1. Kokios tendencijos visuomenėje jus labiausiai neramina ir ar mokslas gali padėti?

Labiausia neramina tai, kad visuomenė pasiduoda įvairioms nepagrįstomis mokslo žiniomis melagienoms (neva naujienomis), kritiškai nevertina įvairių pseudomokslinių teiginių, neieško informacijos bent iš kelių šaltinių. Didėja atotrūkis tarp siekiančių suprasti šiuolaikines mokslo naujoves ir nenorinčių į tai gilintis.

Nuotraukos iš festivalio ir projekto partnerių archyvo.

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą