Mokslo naujienos

Elektrinis elektrinis (0)

Trečia pagal dydį japoniškų automobilių gamintoja tvirtina, kad priekiniais ratais varomo, dėžės formos automobilio varikliui patobulintos ličio jonų  baterijos suteikia 80 kilovatų galią. Elementai esą talpina dvigubai daugiau energijos nei įprastinės nikelio-metalo baterijos, dabar naudojamos hibridiniuose ir elektra varomuose automobiliuose.

„Nissan“ siekia pradėti modelio pardavimus JAV ir Japonijoje 2010-aisiais, o visame pasaulyje – dar po dvejų metų. Automobilis turės „unikalų dizainą“, nepanašų į jokį egzistuojantį modelį, teigia įmonės atstovai.

Nissan Pivo

Kitas koncepcinis "Nissan" modelis, "Pivo 2", taip pat varomas elektra, tačiau variklius turi ratuose. Kiekvienas variklis sukuria po 15 kilovatų, kurie prilygsta 20 arklio galių. Tai leidžia automobiliui pasiekti 120 km/h greitį ir nuvažiuoti 125 kilometrus.

Kompanija nespėjo įsiveržti į benzinu bei elektra varomų automobilių rinką taip greitai, kaip jos konkurentės „Toyota Motor Corp.“ Ir „Honda Motor Co.“, tačiau ketina tapti elektrinių automobilių pramonės lydere.

Tokie automobiliai iki šiol nėra gaminami masiškai, iš dalies dėl  riboto baterijų veikimo laiko.

„Nissan“ taip pat kuria ir vandeniliu varomus automobilius bei originalų hibridinį variklį. Kompanijos specialistai įsitikinę, kad „nulinės taršos“ transporto priemonės ateityje užims 15 proc. pasaulinės automobilių rinkos.

physorg.com

 

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą