Mokslo naujienos

Ekoidėja: tur(b)izmas (0)

Kompanija „On Office” planuoja Norvegijos pakrantėje statyti vėjo jėgainių parką. Šiame komplekse, pavadintame Turbinų miestu, bus įrengtas prabangus viešbutis, spa ir muziejus. Šis poilsio ir pramogų kompleksas tilps didžiulės vėjo jėgainės pagrinde.

Tokiu būdu tikimasi pakeisti dalies visuomenės nepalankų požiūrį į vėjo energetiką. Iš arčiau pažvelgus į šį kompleksą, žmonių nuomonė gali pasikeisti. Be to, visada labiau apsimoka vieną ir tą patį daiktą, procesą ar įrankį naudoti keliems tikslams. Taip sakant, šaudyti po du arba daugiau zuikių.

Turbinų miestas bus statomas Stavangeryje. Beje, šis kompleksas labai taupiai naudos energiją – jam reikės vos vieno megavato energijos, o jėgainė gamins 8 MW.

Turbina

Yra dar vienas privalumas. Investuodama į ekologiškus, atsinaujinančius energijos gavimo šaltinius, Norvegija tikisi pagerinti savo įvaizdį. Juk visi žinome, kad ši šalis garsėja kaip naftininkų ir hidroenergetikų kraštas. Metas tapti ekologiškesniais. Be to, nafta anksčiau ar vėliau išseks, o tada pravers ir vėjas.

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą