Iki festivalio pradžios:
00 DIENŲ
00 VAL
00 MIN
00 SEK

Mokslo naujienos

Ateities lėktuvai

Tai viena iš šešių konstruktorių grupių, kurias pasirinko NASA, prašydama inovatyvių sprendimų. Norėta iš esmės pakeisti šiuolaikinių lėktuvų dizainą, kad jiems reiktų trumpesnio pakilimo tako, mažiau degalų ir jie mažiau terštų aplinką. Uždavinys nelengvas, bet įdomus. Rezultatas – koncepcinis projektas, pavadintas D serijos lėktuvu („double bubble”).
Įkvėpti sėkmingo rezultato, MIT inžinieriai iš užančio ištraukė dar vieną projektą. H serijos (hybrid wing body) lėktuvas turėtų pakeisti „Boeing 777” klasės orlaivius.
NASA šią valstybės finansuojamą iniciatyvą vadina „N+3″. Tai reiškia, kad tokie lėktuvai per tris kartas esmingai pakeis aviacijos pramonę. Trys gigantai: Boeing, GE Aviation ir Northrop Grumman turi sukurti naują komercinių lėktuvų rinkos viziją. Boeing ir Lockheed Martin laukia ne mažiau ambicingas tikslas – sukonstruoti viršgarsinį keleivinį lainerį.
Turint omenyje, kad per artimiausius trisdešimt metų skrydžių intensyvumas pasaulyje turėtų padvigubėti, ekonomiškumo ir ekologiškumo didinimas yra tiesiog neišvengiami. Šiuo metu projektų autoriai laukia, kuris iš jų bus patvirtintas ir skirtos lėšos antrajai programos fazei.
MIT sukurtas D serijos, 180 vietų lėktuvas turėtų vietos rinkoje pakeisti „Boeing 737″ laivyną. Unikalus konstrukcinis naujojo orlaivio sprendimas – sudvigubintas korpusas (todėl ir pravardžiuojamas jis „burbulu”). Be to, jo sparnai ilgesni ir plonesni, mažesnė uodega. Varikliai montuojami lėktuvo galinėje dalyje, o ne ant sparnų. Tai ir padeda sutaupyti kuro.
H serijos, „hibridinio sparno” lėktuve tilps 350 keleivių. Jis skirtas tarptautiniams skrydžiams. NASA tikisi, kad pirmieji šios konstrukcijos lėktuvai į orą pakils apie 2035 metus.
MIT

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą