Mokslas ir mokykla

11-ame žurnalo numeryje: (0)

Šie renginiai priklauso ciklui „Mokslas ant scenos”. Tarp originalesnių pasirodymų galima paminėti šou „Haris Poteris ir chemijos paslaptys”, skrydžio simuliatorius, robotų varžybas ir t.t.

Ką mes žinome apie laiko keliones? Ar jos iš principo įmanomos? Vieno Didžiosios Britanijos universiteto dėstytojas teigia, kad nagrinėjant kelionės laike temą, galima labai intriguojančiai mokiniams pristatyti ir paaiškinti keletą svarbių A. Einšteino reliatyvumo teorijos aspektų.

Maliarija – ne vienintelė liga, nuo kurios pasaulyje miršta milijonai žmonių. A. Wilsono ir S. Haslamo staipsnyje rašoma, kaip mokslininkai mėgina sustabdyti parazitinių kirmėlių dauginimąsi. Kitame strapsnyje galite sužinoti, kokiais metodais ruošiamasi sutramdyti kiaulių gripo ir kitus pavojingus virusus, naudojant baltymų mokslo pasiekimus.

Taip pat numeryje: baltymų kristalografijos principai, klimato pokyčių ir meteorologinių reiškinių demonstravimas klasėje, išsamus ir paprastas straipsnis apie energijos šaltinius šiuolaikiniame pasaulyje, apie vieną sparčiausiai besivystančių mokslo sričių – sistemų biologiją ir jos perspektyvas mokykloje.

R. Maskoliūnas

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą