Tendencijos

„Pagalvokite apie visus tuos vienišus žmones. Robotai gali būti išeitis” (0)

Robotikos srityje D Levy nėra naujokas: šia tema jis jau yra parašęs keletą knygų, įskaitant Meilę ir seksą su robotais (Love and Sex with Robots), kuri parengta pagal disertaciją. „Mano darbą galima vadinti visaip, tik ne moksline fantastika“, – sako D. Levy. Kad atsiribotų nuo nepagrįstų spėliojimų, mokslininkas teigia įvertinęs beveik pusę tūkstančio įvairių straipsnių, knygų ir kitų leidinių.

Ar ateityje robotai, su kuriais mylėsimės, bus panašesni į žmonas, ar į prostitutes?

Manau, kad iš pradžių daugeliu atveju seksas su robotais bus išbandytas smalsumo dėlei. Vėliau, kai apie tai palankiai atsilieps žiniasklaida, gali būti, kad žmonės robotais naudosis labiau dėl fizinio malonumo, o ne dėl emocinių dalykų. Mokslininkams prireiks daugiau laiko sukurti robotams, kurie bus pakankamai panašūs į žmones, kad didelė visuomenės dalis jais naudotųsi kaip žmonų pakaitalais.

Meilė yra gana mįslingas dalykas. Net jei išties įmanoma ją išskaidyti į dalis (aistra, rūpinimasis ir t.t.), kaip galima šias dalis, jaučiamas robotui, vadinti meile?

Jei kas nors sako, kad myli savo robotą, kodėl turėtume abejoti?

Ką galite pasakyti apie "RealDolls" lėles?

Paprastai kalbant, manau, kad nauja sekso lėlių karta turės tokius elektroninius komponetus, kaip vibruojančios dalys ir kalbos sintezatoriai, kad būtų tikroviškesnės nei bedvasės dabartinės lėlės. Technologija jau parengta, ir telieka klausimas, ar gamintojai nuspręs ją pritaikyti.

JAV kompanijos "Abyss Creations" lėlė "Roksana 2" yra natūralaus dydžio, turi plieninius sąnarius ir ypatingo silikono audinius.

Tokios lėlės kainuoja 16 000 – 25 000 litų, ir kai kurie žmonės jas perka ne seksui, bet kaip meno kūrinius.

Išskyrus filmus, kuriuose robotai sukyla, šiaip jau jie yra gana ištikimi. Kodėl tuomet reikia santuokos? Ar prognozuojate robotų neištikimybės atvejus?

Poreikis kiltų iš žmonių pusės: daug jų šiandien jaučia poreikį tuoktis, kai kitiems užtenka gyventi kartu. O kalbant apie robotų neištikimybę – ji bus programuojama ir keičiama roboto savininko. Taigi jei norėsite ištikimo roboto, galėsite tureti būtent tokį, ir atvirkščiai.

O kas, jei žmonės pradėtų gaminti į vaikus panašius robotus ir turėtų su jais intymių santykių? Ar tai būtų teisėta?

Asmeniškai aš manau, kad tai neteisėta, nebent medikų sprendimu tai būtų pirmasis žingsnis gydant asmenį nuo pedofilijos. Mūsų elgesys su robotais yra labai svarbus etiniu požiūriu, ir turėtume su jais elgtis taip, kaip norėtume, kad jie elgtųsi su mumis. Kitaip rodysime blogą pavyzdį savo vaikams.

Filosofai ir poetai jau seniai skundžiasi, kad modernumas ardo tradicinius ryšius tarp šeimų ir bendruomenių. Ar jūsų darbą galima laikyti papildomu argumentu, kad technologija žudo meilę?

Galbūt, tačiau manau, kad teigiama šio reiškinio pusė daugiau nei kompensuoja neigiamą. Tik pagalvokite apie visus tuos vienišus žmones, kurie neturi ko mylėti ir patys nėra mylimi. Robotai gali būti išeitis.

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą