Mokslo naujienos

Kanadoje rastas fosilijų „aukso puodas“ (0)

Neseniai regione atrasta dar viena kasinėjimo vieta šį skaičių gali ne tik pasivyti – tai gali būti turtingiausias kada nors atrastas fosilijų aruodas.

„Tempas, kuriuo randame gyvūnus – daugelis kurių yra nauji mokslui – yra pritrenkiantis, – teigia darbams vadovaujantis Toronto universiteto biologas Jeanas Caronas. – Labai tikėtina, kad ilgainiui čia rasime daugiau rūšių negu bet kur kitur pasaulyje“.

Burgeso skalūnai, atrasti 1909 metais, yra platus senovinių gyvūnų kapinynas; čia randamų fosilijų amžius siekia Kambro periodo vidurį prieš 505 milijonus metų. Regione yra dvi gerai žinomos kasinėjimų vietos Yoho ir Kootenay nacionaliniuose parkuose. Pastarajame yra ir naujoji kasinėjimų vieta, pavadinta Marmuro kanjonu. Kai kurios čia rastos rūšys taip pat iškastos ir žinomuose Kinijos Chengjango fosilijų vietovėse, kurių uolienos yra 10 milijonų metų senesnės. Tai patvirtina prielaidas, kad Kambro laikotarpyje atsiradę gyvūnai buvo paplitę plačiau ir gyvavo ilgiau nei manyta.

Marmuro kanjonas yra naujausias atradimas Burgeso skalūnuose. Neseniai archeologai patvirtino, kad priešistorinis gyvūnas Pikaia gracilens, randamas tik Yoho nacionaliniame parke, yra primityviausias žinomas stuburinis, taigi ir protėvis visų stuburinių rūšių, įskaitant žmones. Vietovėje kasinėtojai iš viso yra praleidę daugiau nei 600 dienų ir per tą laiką atrado apie 200 naujų rūšių. Tuo tarpu Marmuro kanjone vos per 15 kasinėjimo dienų jau iškasta 50 skirtingų rūšių.

Daily Mail

Komentarai

Parašykite šiam straipsniui komentarą